Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Tłum ludzi a krzesełkach

 


Autor tekstu: Kamil Dudzik

Kancelaria Zarządu UMWP

 

24 marca w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym „Aeropolis” odbyła się konferencja „Innowacje i nowe technologie oraz ich zastosowanie w traumatologii i medycynie pola walki”, na  której spotkali się medycy, producenci, naukowcy i wojskowi z Polski i Ukrainy. Debata dotyczyła głównie tematyki w zakresie nowoczesnej technologii w medycynie, w obliczu trwającej wojny za naszą wschodnią granicą.

 

Jesteśmy na szczęście przygotowani do niesienia pomocy poszkodowanym i rannym w wojnie w Ukrainie. Mamy dobrą infrastrukturę, a szczególnie mówię tu o lotnisku w Jasionce, które w tej pomocy odgrywa kluczową rolę. Poszerza się też kadra medyczna, bo przecież już w ubiegłym roku wydaliśmy ponad 200 dyplomów lekarskich na Uniwersytecie Rzeszowskim. Dziękuję wszystkim, którzy taką pomoc niosą i którzy walczą o Europę i za wolny świat – mówił podczas otwarcia konferencji Stanisław Kruczek, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

 

Konferencja była zorganizowana przez MEDIPRINTIC, Fundację Humanitarną Folkowisko, Black Apex. Jej celem była wymiana wiedzy i doświadczeń przez specjalistów w zakresie ortopedii, traumatologii, ratownictwa pola walki, leczenia ran, zaprezentowano też nowoczesne technologie oraz druk 3D w medycynie. Nie zabrakło też praktycznych prezentacji nowoczesnych rozwiązań medycznych.

 

Na konferencji pojawiło się wielu ekspertów, którzy przekazywali swoje doświadczenie i wiedzę w tym: płk dr hab. inż. Sławomir Augustyn, ppłk. rez. Bartłomiej Tolala, Katarzyna Daniszewska, Maciej Głowacki (Chief Design Officer Sygnis SA) oraz lekarze i ratownicy z lwowskiego szpitala

 

Galeria zdjęć: