Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


 Autor tekstu: Sylwia Tęcza
 Departament Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej

 

W 2024 roku w Polsce obchodzony jest okrągły jubileusz wstąpienia do Unii Europejskiej. Dokładnie 1 maja 2004 roku staliśmy się członkiem Wspólnoty. Od tego czasu wiele się zmieniło, a korzyści płynące z tego faktu widzimy niemal na każdym kroku. Dzięki Funduszom Europejskim zrealizowaliśmy wiele inwestycji, wsparcie otrzymało wiele osób, rozwinęły się wszystkie dziedziny naszego życia. To wszystko pozwala nam z nadzieją patrzeć w przyszłość naszej małej ojczyzny.

 

To dlatego głównym bohaterem obchodów 20-lecia Podkarpackiego w Unii będą młodzi ludzie mieszkający na Podkarpaciu.

Zaprosiliśmy młodzież z różnych stron regionu do udziału we wspólnym projekcie muzycznym – podkreśla Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

 

Wykonają kilkanaście różnych przebojów muzycznych, niektóre z nich to prawdziwe hity - dodaje marszałek.

 

W repertuarze znajdują się m.in. Hey na na na (Vaya con Dios), Dziewczyna o perłowych włosach (Omega), Malovany dzbanku (H. Vindrackova), My Friend the wind (D. Rusos) czy Bailamos (E. Iglesias).

 

Koncert to jedna z głównych imprez jubileuszowych w regionie. Inicjatorem jest Województwo Podkarpackie, ale zadanie powierzone zostało Domowi Kultury w Przecławiu, któremu nie pierwszy raz udaje się zgromadzić muzyków z całego regionu i stworzyć wspaniały, emocjonalny projekt muzyczny. Zależy nam na wspieraniu młodych talentów i ich szerokim promowaniu, a także miejsc które rozkwitają również przy wsparciu unijnym. - dodaje Wioletta Rejman z Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

 

W projekcie udział bierze kilkudziesięciu młodych muzyków, zarówno wokalistów, jak i instrumentalistów. Wykonają trzynaście piosenek zagranicznych i jedną, finałową w języku polskim. - Bisów mamy nadzieję nie będzie końca – mówi Krzysztof Urbański, dyrektor DK w Przecławiu, szef widowiska.

 

Piosenki są zaaranżowane specjalnie na tę okazję i gwarantuję Państwu, że będzie to motywująca, ale i wzruszająca muzyczna podróż po Europie! Serdecznie zapraszam w imieniu swoim i wszystkich zaangażowanych w organizację widowiska – dodaje Krzysztof Urbański.

 

Koncert odbędzie się 1 maja 2024 r. w Filharmonii Podkarpackiej im A. Malawskiego w Rzeszowie o godz. 18:00. W trakcie koncertu planowany jest również ciekawy quiz o Unii Europejskiej, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody. – W koncercie udział może wziąć każdy mieszkaniec regonu. Darmowe wejściówki rozdawane są za pośrednictwem profilu na Facebooku o nazwie: Fundusze Europejskie dla Podkarpacia oraz na antenie Radia Rzeszów, w codziennych audycjach. Liczba miejsc jest ograniczona

 

plakat ok pop