Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Flagi Polski i USA na stole

 


Autor tekstu: Tomasz Leyko

Autor zdjęć: Anna Magda

Biuro Prasowe UMWP

 

Erin  Nickerson, konsul generalna USA w Krakowie była dziś gościem marszałka województwa Władysława Ortyla. Pani konsul towarzyszył Marek Guzik, specjalista ds. ekonomicznych i politycznych. 

 

To pierwsze spotkanie marszałka z Erin Nickerson, która pełni swoją funkcję od sierpnia. Rozmowa, która w całości toczyła się w języku polskim w głównej mierze dotyczyła aktualnej sytuacji politycznej na świecie w związku z agresją Rosji na Ukrainę. Marszałek podkreślał znaczenie obecności wojsk amerykańskich na Podkarpaciu, zarówno w Rzeszowie jak i w Mielcu. Pani konsul dziękowała za bardzo dobrą współpracę oraz za wszystkie przejawy działalności na rzecz wsparcia dla walczącej Ukrainy. Poruszono również wiele spraw gospodarczych, przed wszystkim związanych z szeroko zakrojonymi inwestycjami firm amerykańskich na Podkarpaciu.

 

Erin Nickerson jako przedstawicielka amerykańskiej służby dyplomatycznej od 2002 roku pracowała w Bangkoku, Rzymie, Kabulu, Tegucigalpie i Warszawie. Pracowała także w Waszyngtonie w Centrum Operacyjnym Sekretariatu Wykonawczego oraz w Biurze ds. Europejskich i Euroazjatyckich. Obok języka polskiego włada również hiszpańskim i włoskim.

 

Galeria zdjęć: