Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Dziura wypełniona wodą w pomieszczeniu zamkniętym.

 


Autor tekstu: Natalia Mierzwa-Sowa
Źródło zdjęć: facebook.com / Piotr Pilch

Kancelaria Zarządu UMWP

 

Przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie otwarto nowy basen. Jest to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Jego budowa pochłonęła prawie 26 mln zł, a na uroczyste otwarcie przybyła mistrzyni olimpijska i wielokrotna mistrzyni Europy i Świata Otylia Jędrzejczak. Zarząd Województwa Podkarpackiego reprezentował wicemarszałek Piotr Pilch.

 

Niezmiernie cieszy mnie fakt, że w Rzeszowie – stolicy polskich skoków do wody – powstał tak wspaniały obiekt, który został sfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu oraz Miasta Rzeszowa. Jest to piękny, nowoczesny i funkcjonalny kompleks, który będzie szkolił najlepszych pływaków w Polsce – mówił wicemarszałek Piotr Pilch.

 

Nowa pływalnia jest świetnym miejscem do uprawiania sportów takich jak skoki do wody, pływanie, piłka wodna, nurkowanie, ale jest oczywiście dostępna dla każdego miłośnika rekreacji – podkreśla prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

 

Kompleks przy ul. Matuszczaka to pływalnia wyposażona w 12 torów o długości 25 m oraz głębokości basenu w przedziale od 1,8 m do 5 m, co umożliwia prowadzenia zajęć z nurkowania. Znajduje się tam również gabinet fizjoterapii, siłownia, sala konferencyjna oraz miejsca odnowy biologicznej. Po obu stronach basenu wybudowano trybuny, które pomieszczą prawie 400 osób, a także strefę dla dziennikarzy z trzydziestoma miejscami wyposażonymi w pulpity komentatorskie. Powstała w Rzeszowie pływalnia, dzięki europejskim standardom jest obiektem przystosowanym do organizacji zawodów sportowych najwyższej rangi, takich jak m.in. Mistrzostwa Polski – letnie, jak i zimowe, zawodów Grand Prix Polski, Mistrzostw Europy Seniorów i Juniorów, a także pełnić funkcję głównego centrum przygotowań Kadry Narodowej w skokach do wody.

 

Galeria zdjęć: