Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Budynek urzędu

 


 

Rusza nabór na operacje z zakresu budowy lub modernizacji dróg lokalnych
w ramach PROW 2014-2020

 

Od 12 grudnia 2022 r. do 03 lutego 2023 r. będzie trwał nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu  „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.  

 

Ogłoszenie przedmiotowego naboru umożliwi wykorzystanie środków finansowych w wysokości ponad 112 mln zł, które w ramach powyższego poddziałania zostały przyznane dla Województwa Podkarpackiego. Limit pomocy na beneficjenta w okresie realizacji PROW wynosi do 5 mln zł.

 

W ramach kosztów kwalifikowalnych finansować można między innymi koszty:

  • budowy lub przebudowy drogi,
  • budowy kanałów technologicznych w ciągu budowanej lub przebudowywanej drogi związanych z potrzebami zarządzania tą drogą lub potrzebami ruchu drogowego,
  • zakupu sprzętu, materiałów i usług służących realizacji operacji

 

Do kosztów kwalifikowalnych zaliczyć można także tzw. koszty ogólne związane
z przygotowaniem i realizacją operacji np.: koszty opracowania dokumentacji technicznej, koszty sprawowania nadzoru inwestorskiego i inne.

 

W grudniu br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego zostanie przeprowadzone szkolenie w zakresie: omówienia warunków przyznania pomocy, zobowiązań beneficjenta wynikających z zawartej umowy, wypełniania wniosku o przyznanie pomocy oraz przedłożenia wymaganych załączników do wniosku.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać w Departamencie Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich, pod numerem  telefonu (17) 747 69 07 oraz poprzez zapytania e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Serdecznie zapraszamy do składania wniosków.

 

Dokumenty do pobrania pod linkiem