Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Rząd ludzi stojących na podeście

 


 Na Dolnym Śląsku zakończyła się XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych. Jej organizatorami byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Dolny Śląsk - Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląska Federacja Sportu. Gospodarzem kolejnej edycji tego sportowego wydarzenia w 2023 roku będzie  Podkarpacie.

Uroczysta gala kończąca sportowe zmagania odbyła się we Wrocławiu. Uczestniczył w niej wicemarszałek Piotr Pilch, który pogratulował samorządowi Dolnego Śląska udanej imprezy, a zawodnikom dobrych wyników i sportowej rywalizacji. Wicemarszałek przekazał także organizatorom list od marszałka Władysława Ortyla, w którym znalazły się słowa skierowane do zawodników:

Niech wspaniała atmosfera sportowego święta, zawiązane w czasie Olimpiady przyjaźnie oraz zdobyte doświadczenie przełożą się na jeszcze większą pasję do sportu oraz osiągane wyniki. Niech ten czas – choć wypełniony rywalizacją i związanymi z nią trudami – zapisze się w Waszej pamięci, jako wspaniała przygoda, która da motywację do kolejnych, codziennych, żmudnych treningów.

Podczas uroczystej gali kończącej olimpiadę podsumowano wyniki i wręczono nagrody dla najlepszych województwa i klubów. Na zakończenie, wicemarszałek Piotr Pilch w imieniu samorządu województwa podkarpackiego – gospodarza XXIX OOM w sportach zimowych, odebrał Flagę Olimpijską.   

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży organizowana jest od 1995 roku jako krajowe zawody sportowe, w których udział biorą dzieci i młodzież. Tegoroczna Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych gościła w 7 ośrodkach na Dolnym Śląsku i 4 poza regionem. Młodych sportowców podejmowały takie miasta jak: Szklarska Poręba, Karpacz/Łagów, Świdnica, Wałbrzych, Duszniki Zdrój, Stronie Śląskie i Jelenia Góra a także Tomaszów Mazowiecki,  Zakopane, Tychy i Bytom.

 

Galeria zdjęć:

Monika Konopka

Biuro Prasowe UMWP