Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


 Autor tekstu: Aleksandra Gorzelak-Nieduży
 Autor zdjęć: Krzysztof Witek
 Biuro Prasowe UMWP

 

Tygodnik „Wprost” po raz kolejny rozdał swe nagrody. W stolicy Podkarpacia, podczas regionalnej gali Orłami „Wprost” 2024 nagrodzono tych, których działalność ma wpływ na rozwój województwa. W uroczystości samorząd województwa reprezentowali marszałek Władysław Ortyl oraz wicemarszałek Ewa Draus.


Otwierając galę marszałek Władysław Ortyl, który przed rokiem za swój niekwestionowany wkład w rozwój potencjału innowacyjnego województwa, wdrażanie polityki zrównoważonego rozwoju oraz promocję regionu został nagrodzony Orłem Specjalnym „Wprost” 2023 – Innowacje w regionie, mówił o potencjale Podkarpacia, którego jednym z fundamentów jest pracowitości i kreatywność mieszkańców.


Cieszę się, że gala ma miejsce u nas w Rzeszowie na Podkarpaciu. Jest to wspaniała okazja żeby nagrodzić tych, którzy swoją ciężką pracą, zaangażowaniem, aktywnością w różnych obszarach, które można wpisać w całą sferę społeczną i gospodarczą rozwijają potencjał Podkarpacia- powiedział podczas gali Orłów „Wprost” marszałek Władysław Ortyl.


Przesłaniem przyznawanej przez tygodnik nagrody jest „Wysoko nieść biało-czerwoną”. Co roku jej laureatami są ludzie, którzy odnosząc w swych dziedzinach sukcesy, mają wpływ na kształtowanie potencjału swych firm, społeczności, uczelni, instytucji, organizacji, a jednocześnie całych regionów. Są to przedsiębiorcy, samorządowcy, przedstawiciele świata nauki, działacze społeczni, osobowości regionów.


Statuetki Orła „Wprost” 2024 w województwie podkarpackim przyznano w kilku kategoriach. Otrzymali je: jako samorządowiec regionu – wójt Gminy Lubenia Adam Skoczylas , a w kategorii osobowość regionu Grzegorz Maliwiecki- dyrygent młodzieżowej orkiestry Avanti. Przedsiębiorstwem regionu zostało Stowarzyszenie Podkarpacka Dolina Wodorowa. W kategorii nauka uhonorowano prof. dr hab. Jana Drausa. ,,Orła” dla działalności naukowej otrzymało Podkarpacie Centrum Nauki ,,Łukasiewicz”, a w dziedzinie kultury dr Anna Czenczek- dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. W kategorii sport uhonorowano Macieja Domańskiego- piłkarza PGE FKS Stali Mielec, a w dziedzinie sztuki nagrodę otrzymała Żaneta Trzyna- Kawalec. Deweloperem regionu został HEGRA Deweloper.


Kapitula nagrody zdecydowała także o przyznaniu w tym roku Orła Specjalnego dla wieloletniej wiceminister oraz minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej – Jedynak, obecnie wiceprezes spółki Port Lotniczy Rzeszów- Jasionka, za wkład w rozwój innowacyjności oraz wspieranie podkarpackich przedsiębiorców.


Województwo Podkarpackie rozwija się w sposób zrównoważony, i ten ,,Orzeł” z ,,Biało-Czerwoną” potwierdza fakt, że można rozwijać innowację, że można mieć udział rozwijaniu przedsiębiorstw. Jest to ogromne wyróżnienie za pracę na rzecz przedsiębiorców i samorządów- powiedziała prezes Jarosińska- Jedynak.

 

Orły „Wprost” to nagrody przyznawane co roku przez Kapitułę Tygodnika „Wprost”. Są one dowodem uznania dla osób, firm, instytucji, honorując ich działalność na polu przedsiębiorczości, pracy samorządowej, a także rozwoju i promocji regionu.


Orły „Wprost” to nawiązanie do wyjątkowego wyróżnienia, które otrzymał wydawca „Wprost”, Michał Maciej Lisiecki, od Instytutu im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego za to, iż w codziennej działalności dowiódł, że prowadząc biznes, można nieść biało-czerwoną flagę wysoko, być patriotą i działać na rzecz Polski.

 

Galeria zdjęć:

Pełna galeria zdjęć: Podkarpackie- serwis samorządu województwa