Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu “Dolina Lotnicza” już od 10 lat prowadzi działalność popularnonaukową i organizuje różnego rodzaju projekty, które zachęcają dzieci i młodzież do nauki przedmiotów ścisłych. Wszystkie organizowane projekty są BEZPŁATNE, dzięki czemu potrzebne są tylko chęci uczestników. Tak jest i tym razem.

5 edycja ogólnopolskich zawodów Learn and Fly jest skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych i polega na budowie prostego modelu latającego, zaprezentowaniu go przed Jury i podejściu do konkurencji na najdłuższy lot. Zwycięzcy wygrywają nagrodę finansową w wysokości 5000 zł, a pula wszystkich nagród wynosi ponad 20 000 zł.

Zaletą tych zawodów jest to, że nawet uczniowie, którzy nie mają nic wspólnego z lotnictwem czy modelarstwem mogą wziąć udział i osiągnąć dobry wynik, ponieważ w ramach trwania projektu udostępniane są specjalnie przygotowane materiały wyjaśniające co jest potrzebne do tego, aby samolot zbudować i aby miał możliwość wzięcia udziału w zawodach. Następnie to już tylko kreatywność i chęci uczestników powodują, że samoloty wzbijają się w powietrze.

Całość projektu potrwa do czerwca 2024 roku. Półfinały odbędą się w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku, 43. Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni oraz na Politechnice Rzeszowskiej i następnie finał także w Rzeszowie. Partnerami Głównymi zawodów są Lockheed Martin Corporation, Pratt&Whitney Kalisz oraz Pratt&Whitney Rzeszów.

Rekrutacja rozpocznie się już 22 stycznia 2024 roku za pomocą formularza rejestracyjnego, który zostanie umieszczony na stronie internetowej
projektu: https://dolinawiedzy.pl/learnfly

Decyduje kolejność i kompletność zgłoszeń.

Link do wydarzenia na Facebook'u: https://fb.me/e/7hgJbmXPh Relacja z poprzedniej edycji: https://www.youtube.com/watch?v=rW9V7OookE8