Zdjęcie MarszałkaZ okazji Dnia Edukacji Narodowej Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl wystosował życzenia dla pracowników oświaty.

 

Herb Województwa PodkarpackiegoPodkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli wchodzące w skład Podkarpackiego Zespołu Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie zachęca do wzięcia udziału w projekcie grantowym pn. Lekcja: Enter – „Podkarpacie Uczy Cyfrowo (II)”

Zdjęcia teczekPaństwa praca przekłada się na budowanie przyszłości młodych ludzi. To Państwo pomagają im w zdobywaniu świata - powiedziała Anna Huk członek zarządu województwa podkarpackiego podczas zorganizowanej w urzędzie marszałkowskim uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W jej trakcie wojewodę podkarpackiego reprezentował Marcin Zaborniak  - dyrektor generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Zdjęcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w RzeszowieDodatkowe stypendia dla uczniów czekają. Zdolni uczniowie mają ponowną możliwość składania wniosków o przyznanie stypeniów na rok 2020/2021.

Ruszył nabór na stypendia dla najzdolniejszych uczniów z regionu. Po pieniądze mogą sięgnąć licealiści oraz uczniowie ze szkół zawodowych. Łącznie to 1060 stypendiów w kwocie po 4000 zł na rok.

Ruszyła II edycja konkursu prac dyplomowych „Dziedzictwo i Rozwój Podkarpacia”. Konkurs skierowany jest do absolwentów szkół wyższych, których obronione prace dyplomowe dotyczą historii, współczesnego oblicza oraz przyszłości Podkarpacia. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 15 tys. złotych.

200630 kulturyW sali audytoryjnej urzędu marszałkowskiego odbyła się dziś gala wręczenia Nagród Marszałka Województwa Podkarpackiego pn. „Artystyczny Znak Podkarpacia”. Wśród laureatów znaleźli się wybitni twórcy z regionu, odbierający nagrody i stypendia przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Zarząd Województwa Podkarpackiego.

200603 ksiazkiBiblioteki Pedagogiczne w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu zapraszają do korzystania z ich bogatego księgozbioru bez konieczności wychodzenia z domu.

herb wojewodztwo- Zachęcamy dzieci i młodzież, ich nauczycieli i wychowawców do skorzystania z niezwykłej propozycji, jaką tworzymy. Swój akces do projektu można zgłaszać do piątku 3 kwietnia – zachęca marszałek Władysław Ortyl.