Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Grupa ludzi siedząca przy stole.

 


Autor tekstu: Natalia Mierzwa-Sowa

Kancelaria Zarządu UMWP

Autor zdjęć: Archiwum PUW  

 

Wicemarszałek Piotr Pilch wziął udział w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez Organizację Międzyzakładową NSZZ „Solidarność”. W Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie licznie zgromadzili się parlamentarzyści, samorządowcy, działacze związkowi oraz przedstawiciele duchowieństwa z Podkarpacia. W atmosferze życzliwości i zadumy podzieli się opłatkiem oraz złożyli sobie noworoczne życzenia.

 

Uczestników spotkania przywitał przewodniczący Zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” Roman Jakim. Opłatek na to spotkanie odbywające się w wigilijnym duchu poświęcił biskup Jan Wątroba. Ordynariusz rzeszowski w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na potrzebę życia w prawdzie i podejmowania codziennego trudu życia zgodnie z nią. Biskup Wątroba podziękował również członkom rzeszowskiej „Solidarności” za pomoc, którą obdarzyli pogrążoną w wojnie Ukrainę i jej mieszkańców.

 

Wicemarszałek Pilch w swoim wystąpieniu podczas uroczystości zwrócił uwagę na wydarzenia minionego roku, a także na trudne wyzwania, które stoją przed Polakami w 2023 roku:

 

Mijający rok obfitował w wiele ważnych inwestycji i uroczystości, ale niewątpliwie najważniejszym działaniem, jakim zajmował się Samorząd Województwa Podkarpackiego oraz ja osobiście, była pomoc humanitarna mieszkańcom Ukrainy, uciekającym do nas przed wojną. Pomoc w postaci darów, organizacja przejazdów kolejowych i autobusowych, pomoc na granicy, współpraca z organizacjami humanitarnymi – to wszystko determinowało nasze działania i wciąż ma na nie wpływ - mówił wicemarszałek Piotr Pilch.

 

Słowa podziękowania za ofiarowaną Ukraińcom pomoc skierował również ks. Jacek Uliasz – dyrektor Instytutu Teologicznego Archidiecezji Lwowskiej.

 

Całe spotkanie upłynęło w rodzinnej atmosferze życzliwości i radości, przy dźwiękach śpiewanych wspólnie tradycyjnych, polskich kolęd.

Autor tekstu Natalia Mierzwa –Sowa

Kancelaria Zarządu UMWP

Autor zdjęć PUW