Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  


 

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej pomówieniami dotyczącymi byłego pracownika Urzędu Marszałkowskiego i dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia przekazujemy stosowne oświadczenie w tej sprawie. Załączamy także inne oświadczenia w tej kwestii.

 

Rzeszów 21.01.2022

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej pomówieniami dotyczącymi byłego pracownika Urzędu Marszałkowskiego i dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia, chcemy stanowczo i zdecydowanie przekazać, że w trakcie jego pracy w urzędzie nie było żadnych sygnałów ani informacji dotyczących jego rzekomych nieprzyzwoitych zachowań. Nie prowadzona była żadna sprawa z jego udziałem dotycząca czy też ocierająca się o kwestie obyczajowe, ani w żadnym innym zakresie.

Zmiana miejsca zatrudnienia przez Damiana Bruda wynikała z propozycji jaką otrzymał z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1. Pan Damian Brud objął funkcję dyrektora departamentu w trudnym momencie, gdy problemy finansowe jednostek służby zdrowia przybierały na sile. Głównie dzięki jego pracy i właściwej współpracy z dyrektorami tych placówek, kryzys udało się przezwyciężyć. Stąd też propozycja przejścia do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1. Z uwagi na sytuację w tejże placówce oraz problemy wizerunkowe podsycane nieustannymi słowami krytyki pewnej grupy osób, pan Damian Brud otrzymał zgodę na zmianę pracodawcy. W nowym miejscu pracy również pracował sumiennie, a efekty jego starań są widoczne.

Pomówienia, których jesteśmy świadkami mają związek z objęciem przez niego funkcji wicedyrektora szpitala. Anonimowy nadawca, ukryty dodatkowo w zaszyfrowanym mailu, przesłał informacje pełne poważnych oskarżeń, których w ogóle nie sposób komentować, także z uwagi na styl oraz ortografię. Krok ten wpisuje się festiwal oszczerstw, kłamstw, pomówień, niedopowiedzeń wobec Zarządu Województwa i Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1, które od ponad roku kolportowane są przez pewną grupę osób.