Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandie Liechtenstein i Norwegie w ramach Funduszy EOGpng

 

 

 

 

 

 

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z  opracowanym w ramach projektu “Audyt obywatelski procesu leczenia farmakologicznego seniorów w Polsce” przez prof. dr hab. n. med. Barbarę Bień i dr n. med. Ewelinę Łukaszyk opracowaniem pod nazwą: „Kryteria Poprawności Farmakoterapii Geriatrycznej w praktyce klinicznej na podstawie kryteriów 2019 AGS BEERS®, 2015 STOPP/ START I 2021 STOPPFALL: Jak leczyć, żeby najmniej szkodzić?”


 Jest on udostępniony do bezpłatnego pobrania ze strony internetowej pod adresem: Wytyczne farmakoterapii geriatrycznej. Polska wersja kryteriów Beers i STOPP/START | Fundacja Centrum Inicjatyw na Rzecz Społeczeństwa (fundacjafcis.pl)

Jest to narzędzie wspierające prowadzenie właściwej terapii leczniczej osób starszych, które może być również wykorzystane do prowadzenia szkoleń i warsztatów, zarówno akademickich jak i zawodowych dla pracowników ochrony zdrowia.