Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Zgromadzenie ludzi przed karetkami

 


Autorzy tekstu: Natalia Mierzwa-Sowa, Anna Magda

Kancelaria Zarządu UMWP

Źródło zdjęć: Podkarpacki Urząd Wojewódzki

 

Podkarpackie Stacje Pogotowia Ratunkowego otrzymały nowe ambulanse oraz sprzęt medyczny. Samochody zostały przekazane uroczyście przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim.

 

Zakupione ambulanse, doposażenie w specjalistyczny sprzęt to ważne inwestycje w bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców na przestrzeni ostatnich lat – mówił wicemarszałek Piotr Pilch podczas przekazania ambulansw oraz sprzętu medycznego dla stacji pogotowia ratunkowego w Rzeszowie i w Krośnie.

 

W uroczystości obok wojewody podkarpackiego Ewy Leniart i wicemarszałka województwa Piotra Pilcha uczestniczyli także m.in. posłowie na sejm Teresa Pamuła i Andrzej Szlachta, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie Andrzej Kwiatkowski oraz dyrektor Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie Joanna Bukowczyk.

 

Zakupiono również m.in. 2 respiratory oraz 22 agregaty prądotwórcze o mocy od 4 KW do 7,5 KW. Województwo otrzymało z budżetu państwa kolejne środki na dofinansowanie zakupu sprzętu dla zespołów ratownictwa medycznego. Kwota 900 tys. zł rozstała rozdysponowana w następujący sposób: 

  • po 300 tys. zł dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie i dla Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie (z przeznaczeniem na zakup 2 ambulansów, wyposażenia medycznego i agregatów prądotwórczych);
  • po 100 tys. zł dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu oraz dla Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku na zakup wyposażenia medycznego i agregatów prądotwórczych pozwalających na zapewnienie ciągłości pracy podczas przerw w dostawie energii elektrycznej.

 

Dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu wymaga nieustannych nakładów na funkcjonujący w naszym województwie system ratownictwa medycznego. Doposażenie funkcjonujących zespołów jest niezwykle istotne. W ubiegłym roku, z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19, ponad 7 milionów złotych przeznaczone na wydatki inwestycyjne, w tym m.in. na zakup nowych ambulansów – powiedziała wojewoda Ewa Leniart. 

 

Ponadto w celu sfinansowania w/w zakupów Samorząd Województwa Podkarpackiego przeznaczył na ten cele 220 tys. zł.

 

Galeria zdjęć: