Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Rząd ludzi przy stole. Podpisują dokumenty.

 


Autorzy tekstu Mateusz Kurasz, Aleksandra Gorzelak –Nieduży  

Autor zdjęć: Mateusz Romankiewicz 

Kancelaria Zarządu UMWP

 

Podkarpackie po raz kolejny pokazało swoją troskę o osoby niepełnosprawne – podkreślają członkowie Zarządu Województwa Podkarpackiego. W czwartek, 27 kwietnia Ewa Draus Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego oraz Stanisław Kruczek Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego podpisali umowy na dofinansowanie dwóch ważnych zadań ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

 

W podpisaniu umów uczestniczyli także dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki i Pomocy Społecznej w Rzeszowie JerzyJęczmienionka oraz Józefa Misiewicz dyrektor WZS w Rzeszowie. Ponad 5,7 mln  złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, którymi dysponuje samorząd województwa, zostało przeznaczone nadwie inwestycje. Pierwszą realizuje Fundacja Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu "Ciepło i Serce", drugą - WojewódzkiZespół Specjalistycznyw RzeszowieW obu przypadkach pieniądze posłużą na roboty budowlane przy obiektach służącychrehabilitacji i poprawie jakości życia osób niepełnosprawnych.

 

Fundacja Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu "Ciepło i Serce" powstała w 2007 roku i od tamtego czasu działa na rzecz pomocy osobom potrzebującym. W 2015 roku rozpoczęła budowę hospicjum paliatywnego, które po zakończeniu prac wykończeniowych oraz infrastruktury zewnętrznej, zostanie oddane do użytku. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 914 204 złotych Fundacja będzie mogła zakończyć budowę hospicjum oraz zapewnić osobom niepełnosprawnym lepsze warunki rehabilitacji.

 

Drugim beneficjentem dofinansowania jest Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie, który otrzymał 736 978 złotych na dostosowanie budynku przychodni przy ulicy Warzywnej 3 do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace obejmą m.in. przebudowę toalet oraz budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych, co pozwoli na zwiększenie dostępności obiektów, które na co dzień służą rehabilitacji.

 

Program dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych to ważna inicjatywa, która daje szansę dokonywania zmian, które służą osobom niepełnosprawnym, poprawiając ich komfort życia, na przykład zwiększając dostępność obiektów służących rehabilitacjiChodzi o to, aby coraz więcej osób niepełnosprawnych miało szansę na skuteczną rehabilitację oraz na pełne uczestnictwo w naszym życiu społecznym– podkreśla wicemarszałek województwa Ewa Draus.

 

Województwo Podkarpackie od lat inwestuje w rozwój regionu oraz troszczy się o jego mieszkańców, szczególnie o osoby najbardziej potrzebujące wsparcia. Świadczą o tym działania takie, jak dofinansowanie budowy czy przebudowy obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych

 

W 2023 roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazał do dyspozycji Samorządu Województwa Podkarpackiego ponad 34,8 mln złotych, między innymi na dofinansowanie kosztów tworzenia i działania zakładów aktywności zawodowej.

 

Galeria zdjęć: