Otwórz/zamknij mapę strony

Miniatura artykułuZłożę propozycję, aby jedno z najbliższych posiedzeń Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej Sejmiku Województwa odbyło się w formule „wyjazdowej” w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie – powiedział marszałek Władysław Ortyl. To wniosek po kolejnej wizycie w rzeszowskim szpitalu.

Marszałek spotkał się dziś z dyrektorem placówki Januszem Ławińskim. Spotkanie dotyczyło m.in. planów poszerzenia oddziału psychiatrycznego. Ponadto konieczne jest stworzenie odrębnej izby przyjęć dla pacjentów z problemami psychicznymi, aby zapewnić większe bezpieczeństwo wszystkim osobom znajdującym się w szpitalu. Obecna izba przyjęć nie jest w stanie skutecznie zagwarantować przyjęcia pacjentów z podobnymi problemami.

Pacjenci z problemami psychicznymi zasługują na dużo lepsze warunki. Chciałbym aby członkowie komisji zdrowia przekonali się jak wygląda ten oddział, z jakimi zmaga się trudnościami – dodał marszałek Władysław Ortyl.

Klinka Psychiatrii Ogólnej prowadzi także świadczenia dla innych szpitali czy placówek jak policja czy zakład karny. W oddziale prowadzone są także zajęcia ze studentami pielęgniarstwa oraz medycyny, ale największym problemem jest brak miejsc dla pacjentów. Obecnie oddział psychiatrii w KSW nr 1 dysponuje 32 łóżkami. Ta liczba to dużo poniżej minimum zdiagnozowanych potrzeb.

Tekst i foto: Tomasz Leyko

Rzecznik prasowy UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego