Marszałek minŻyczenia Marszałka Województwa Podkarpackiego z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych.

 

 

Pielęgniarki, Pielęgniarze i Położne

Województwa Podkarpackiego

 

Szanowni Państwo,

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położonej, pragnę przekazać wszystkim Paniom i Panom – pielęgniarkom, pielęgniarzom i położonym pracującym w szpitalach i ośrodkach służby zdrowia na Podkarpaciu, serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności. To dzień dla Was szczególny, kiedy z każdej strony kierowane są do Was życzenia i podziękowania za Waszą codzienną trudną pracę i misję na rzecz ochrony zdrowia chorych i cierpiących.

Praca pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych jest niezwykle trudna i wymagająca; nie każdy może jej sprostać, wymaga bowiem nie tylko specjalistycznej wiedzy i umiejętności, ale także siły charakteru potrzebnej do zmagań z trudem pracy. Pomoc drugiemu człowiekowi w chorobie i cierpieniu wymaga z kolei zrozumienia, co jest zarówno przejawem ludzkiego humanizmu, jak i wynikającej z niego empatii.

Wasza misja – drogie Panie i Panowie nabiera szczególnego charakteru zwłaszcza teraz, w tym trudnym okresie pandemii koronawirusa, kiedy znaleźliście się - Państwo na pierwszej linii frontu walki z zarazą, ryzykując każdego dnia swoje zdrowie i życie.

Dlatego teraz, w dniu Waszego Święta – drogie Panie i Panowie, pragnę życzyć Wam wielu sił w codziennej pracy, sukcesów zawodowych i dalszego rozwoju, aby Wasza praca każdego dnia przynosiła Wam satysfakcję oraz dawała wdzięczność pacjentów. Życzę Wam wszystkiego dobrego, a przede wszystkim życzę szybkiego powrotu do normalności.

 

Władysław Ortyl

Marszałek Województwa Podkarpackiego