Otwórz/zamknij mapę strony

200423 starW Klinicznym Regionalnym Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjnym przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie utworzono kolejne izolatorium. To już drugie po Łańcucie takie miejsce na Podkarpaciu, gdzie będą kierowane osoby podejrzane o zakażenie koronawirusem.

- Izolatora są tworzone po to, żeby zabezpieczyć osoby, które nie wymagają hospitalizacji a wymagają nadzoru, a nie zawsze mogą przebywać we własnym rodzinnym domu ze względów bezpieczeństwa. To izolatorium zostało utworzone w pomieszczeniach, które do tej chwili też były wykorzystywane do kwarantanny albo oczekiwania dla osób, które miały kontakt np. z osobami zarażonymi na szpitalnym oddziale ratunkowym – tłumaczy członek zarządu Stanisław Kruczek, odpowiedzialny za służbę zdrowia na Podkarpaciu.

- Ten obiekt jest odpowiednio przygotowany do izolacji. Został odebrany przez Sanepid i jest bezpieczny dla pozostałych pacjentów, bo posiada oddzielne wejścia. Powstanie izolatorium to duża zasługa dyrektor szpitala - pani Barbary Rogowskiej, która zabiegała o jego utworzenie – dodaje Stanisław Kruczek.

W rzeszowskim izolatorium pacjenci będą mieć zapewnioną opiekę medyczną pielęgniarek i lekarzy na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia, 3 posiłki i dezynfekcję, a w razie potrzeby na miejscu będą pobierane wymazy na obecność koronawirusa. To część działań prewencyjnych podejmowanych na wypadek, gdyby wzrosła liczba osób, które nie potrzebują leczenia szpitalnego, ale muszą być izolowane. Pierwsze izolatorium na Podkarpaciu zostało zlokalizowane w pobliżu szpitala jednoimiennego w Łańcucie, w Bursie - Szkolnym Schronisku Młodzieżowym.

Samorząd województwa podejmuje aktywne działania mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa w naszym regionie. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie przygotowanych zostało dodatkowo 26 miejsc dla personelu medycznego, który przebywa na kwarantannie.

- Lekarzom i pielęgniarkom na co dzień pracującym z chorymi chcemy zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Od tych ludzi zależy przecież życie i zdrowie wszystkich mieszkańców naszego województwa – mówi Stanisław Kruczek, dziękując tym, którzy aktywnie włączają się w walkę z epidemią:

- Słowa podziękowania kieruję również do dyrekcji hotelu Holiday Inn Express w Jasionce za bezpłatne zapewnienie noclegów personelowi medycznemu – lekarzom i pielęgniarkom, którzy z racji wykonywania swojego zawodu i kontaktu z chorymi, boją się wracać do swoich rodzin – dodaje Stanisław Kruczek.

 

Daniel Kozik

Biuro Prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego