Otwórz/zamknij mapę strony

190402 kosovoO walorach turystycznych oraz możliwościach inwestycyjnych Województwa Podkarpackiego mieli okazję wysłuchać goszczący dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim samorządowcy z Kosowa oraz organizacji pozarządowych z Chorwacji. Gości przywitał Piotr Pilch – wicemarszałek Województwa Podkarpackiego. Delegacja poznała ponadto, jak wygląda współpraca i wsparcie województwa dla organizacji pozarządowych z naszego regionu.

Podkarpackie zostało zaprezentowane jako przestrzeń nowoczesnej gospodarki, bogactwa przyrodniczego i kulturowego. Innowacyjne technologie, silna pozycja branży informatycznej, chemicznej, odnawialnych źródeł energii oraz ekologiczne rolnictwo jest tym, co nas wyróżnia i świadczy o potencjale podkarpackiej gospodarki. Unikalne walory krajobrazowe, nieskażona przyroda, przestrzeń aktywnego wypoczynku oraz gościnność ludzi, zachęcają do zatrzymania się w naszym województwie na dłużej.

Goście przyjechali na zaproszenie Fundacji im. Braci Sołuńskich – Cyryla i Metodego z Jarosławia. Ich wizyta na ma celu zaprezentowanie Podkarpacia oraz stworzenie możliwości nawiązania partnerstw i szeroko rozumianej współpracy, która będzie owocować wspólnymi przedsięwzięciami. Taką szansę stwarza program pobytu, który daje możliwość zasmakowania w bogactwie i pięknie regionu oraz kształtuje przestań spotkań z przedstawicielami różnych szczebli samorządu, świata biznesu oraz organizacji pozarządowych.

 

Małgorzata Kwiatkowska
Oddział Współpracy Międzynarodowej
Kancelaria Zarządu

fot. MM/BP UMWP

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego