Otwórz/zamknij mapę strony

52755174 909418689228439 6395867282030985216 nStolica Rumunii jest w tym roku gospodarzem 8. Europejskiego Szczytu Regionów i Miast. Województwo Podkarpackie reprezentował marszałek Władysław Ortyl.

Pierwszego dnia dyskutowano m.in. o Spójności społecznej i integracji w regionach i miastach, a także o planowaniu zrównoważonej przyszłości lokalnych samorządów. Nie mogło również zabraknąć tematu Brexitu i wniosków jakie z tego procesu płyną w kontekście polityki lokalnej.

Pobyt w Bukareszcie jest dobrą okazją do rozmów na rzecz Strategii Karpackiej. Nasze województwo zabiega o uruchomienie tego specjalnego programu na rzecz regionów karpackich. W tej sprawie marszałek rozmawiał z przedstawicielami rumuńskich samorządów.

- Na najbliższe Dni Dobrosąsiedztwa, które zaplanowano na sierpień, chcemy zaprosić gości z możliwie jak największej liczby regionów karpackich. W tym roku będą mieć rozszerzony charakter właśnie o komponent karpacki – powiedział Władysław Ortyl, który jest przewodniczącym Międzyregionalnej Grupy ds. Karpat przy Komitecie Regionów. Tegoroczna pełna nazwa wydarzenia to II Karpackie Dni Dobrosąsiedztwa – Spotkanie Regionów Karpackich.

Podczas rumuńskiego szczytu, marszałkowi Władysławowi Ortylowi towarzyszy Piotr Kwaśniak, kierownik oddziału współpracy międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego. Przedstawicieli naszego województwa w Bukareszcie jest więcej. W szczycie bierze także udział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, wiceprezydent i wicedyrektor WUP Mateusz Kutrzeba.

Jutro drugi dzień szczytu. Marszałek Władysław Ortyl będzie uczestnikiem debaty o Wzmocnieniu demokracji obywatelskiej i udziale obywateli za pośrednictwem władz lokalnych i regionalnych.

Z Bukaresztu
Tomasz Leyko Rzecznik prasowy UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego