Otwórz/zamknij mapę strony

210924 uaW dniach 16-20 września br. miała miejsce oficjalna wizyta przedstawicieli Województwa Podkarpackiego w Odessie i Chersoniu  na Ukrainie. Podkarpacie reprezentowała Pani Ewa Draus, Wicemarszałek Województwa oraz Pani Joanna Bril, Radna Sejmiku Województwa. Wizyta odbyła się na zaproszenie Konsulatu Generalnego RP w Odessie w związku z przypadającą w tym roku osiemdziesiątą rocznicą śmierci wybitnego polskiego generała Mariusza Zaruskiego oraz jedenastą edycją Regat im. gen. Mariusza Zaruskiego, odbywających się w Chersoniu na Ukrainie.

200824 ukrainaZ okazji rocznicy ogłoszenia ukraińskiej Deklaracji Niepodległości z 24 sierpnia 1991 r., marszałek Władysław Ortyl na ręce Andrija Deszczyciy, ambasadora Ukrainy w Polsce - złożył życzenia dla narodu ukraińskiego.

200807 Ambasador RP na Słowacji z wizytą u marszałkaOtwarcie Konsulatu RP w Preszowie było głównym tematem spotkania marszałka Władysława Ortyla z Ambasadorem RP w Bratysławie Krzysztofem Strzałką. Ambasador gościł w urzędzie marszałkowskim w piątek 7 sierpnia.

IMG 7110 KopiaAdrienne Körmendy, konsul Generalna Węgier w Krakowie gościła na Podkarpaciu. We wtorek, w Rzeszowie przyjął ją marszałek Władysław Ortyl. Było to pożegnalne spotkanie związane z zakończeniem misji dyplomatycznej w Polsce.

200703 karpatyEuropejski Komitet Regionów wznowił działalność grup międzyregionalnych, w tym grupy Karpaty, której przewodniczącym jest Marszałek Władysław Ortyl.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego