Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Paczki z dziećmi

 


Tekst: Daniel Kozik

Biuro Prasowe UMWP

 

Świąteczne paczki trafiły dziś do dzieci z Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Jarosławiu. To druga placówka, w naszym kraju, do której trafiają prezenty zakupione w ramach akcji "Świąteczna Paczka", zorganizowanej przez Ambasadę RP w Brukseli przy współudziale Polskiego Przedstawicielstwa Wojskowego przy Komitetach Wojskowych NATO i UE.

 

Jest nam niezmiernie miło, że te paczki trafiły właśnie do nasJesteśmy jedną z dwóch placówek w Polsce, które tę pomoc otrzymały, dlatego tym bardziej czujemy się wyróżnieni. Wszystkim darczyńcom pragnę serdecznie podziękować za to cenne wsparcie. Dzieci z naszej placówki bardzo się ucieszyły z tych wszystkich prezentów – mówiła Katarzyna Pawlak, pracownik socjalny z Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Jarosławiu.

 

Paczki zostały przygotowane przez pracowników Ambasady RP w Brukseli, żołnierzy z Polskiego Przedstawicielstwa Wojskowego przy NATO i UE, a przede wszystkim przez dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli ze wszystkich szkół polskich i polonijnych w Belgii, a także Szkoły Europejskiej. Paczki dotarły na Podkarpacie dzięki żołnierzom oraz pomocy przewoźnika STANTRANS i Tomasza Poręby, posła do PE.

 

Szkoły, które zaangażowały się w zbiórkę to: EduGandawa Polska Szkoła w GandawiePolonijnaSzkołaWeekendowa w BrukseliPolska Szkoła i Przedszkole Sobotnie w Geel przy stowarzyszeniu ProPoloniaPolska Szkoła im. M. Skłodowskiej-Curie w Leuven przy Stowarzyszeniu DaskaliaPolskie Centrum Kształcenia im. Jana Pawła II w BrukseliPolska Szkoła i Przedszkole im. Marii Skłodowskiej-Curie w LiègeSzkoła Polska im. gen. S. Maczka przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą w AntwerpiiSzkolny Punkt Konsultacyjny im. Jana Pawła II przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą przy Polskiej Misji KatolickiejSzkoła Polska im. Joachima Lelewela przy Ambasadzie RzeczypospolitejSzkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą w Mons oraz Szkoła Europejska w Brukseli.

 

Regionalna Placówka Opiekuńczo – Terapeutyczna w Jarosławiu swoją działalność rozpoczęła w 2017 roku i jest prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. Placówka zapewnia opiekę dla 25 dzieci, przebywa w niej 16 chłopców oraz 9 dziewcząt w wieku od 4 do 17 lat.

 

W poniedziałek, 19 grudnia paczki otrzymały dzieci zCentrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu

 

Galeria zdjęć: