Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Ludzie wchodzący po schodach do samolotu.

 


Na lotnisku w Jasionce padł nowy rekord. W lipcu z usług portu lotniczego skorzystało prawie 97 tysięcy pasażerów. To aż o 14% więcej niż w najlepszym dotąd miesiącu w dziejach podrzeszowskiego lotniska, jakim był sierpień 2019 roku. Tak duża liczba podróżnych to efekt o wyjątkowo bogatej siatki połączeń wakacyjnych, ale także dodatkowych operacji lotniczych związanych ze wsparciem dla Ukrainy.

 

Lotniska regionalne znalazły się w bardzo trudnej sytuacji z uwagi na pandemię dlatego bardzo się cieszę z każdej dobrej wiadomości płynącej z naszego lotniska. Rekordowy miesiąc po tak ciężkim czasie ma podwójne znaczenie. Dziękuję i gratuluję zarządowi za ciężką pracę, która przynosi efekty. 23 kierunki lotów to liczba o której jeszcze niedawno ciężko było myśleć – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

 

Wakacyjne czartery przewiozły 1/4 ogólnej liczby pasażerów obsłużonych w lipcu w Jasionce. Największy udział w rekordowym wyniku mają tani przewoźnicy, tacy jak – Ryanair i Wizzair (łącznie prawie 45 procent). Warto też zwrócić uwagę na blisko 24  tys. podróżnych, którzy skorzystali z rozbudowanej oferty PLL LOT, które oferują z lotniska w Jasionce aż 7 kierunków krajowych i zagranicznych, wyrównując dotychczasowy rekord z 2019 roku.

 

Cieszę się, że wysiłek, jaki włożyliśmy w przygotowania do sezonu letniego już przynosi oczekiwane efekty. Bariera stu tysięcy pasażerów miesięcznie jest już na wyciągnięcie ręki – mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

 

Do najpopularniejszych kierunków, w jakich udali się pasażerowie odlatujący w lipcu z Jasionki należały Warszawa (18 tys.) i Londyn (17 tys.). Wśród słonecznych destynacji prym wiodła turecka Antalya. Z tego połączenia w ubiegłym miesiącu skorzystało prawie 11 tys. pasażerów.

 

Podczas wakacji 2022 podrzeszowskie lotnisko obsługuje 23 kierunki do 12 krajów, ponad 80 rotacji tygodniowo.

 

Galeria zdjęć:

Autor tekstu: Monika Konopka

Biuro prasowe UMWP

Źródło zdjęć: Port lotniczy Rzeszów-Jasonka