Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Na zdjęciu kobieta i mężczyzna siedzący za biurkiem. W tle biała ścianka wystawiennicza z napisem wojewoda podkarpacki i orłem w koronie.Po prawej stronie flaga Polski i Unii Europejskiej.

 


Kwestie inwestycji w infrastrukturę zdominowały tradycyjne, coroczne spotkanie parlamentarzystów z wojewodą i marszałkiem. Gospodarzem tegorocznej dyskusji była wojewoda Ewa Leniart. Z uwagi na zagrożenie pandemiczne spotkanie odbyło się w formule on-line.

Ze strony parlamentarzystów w dyskusji uczestniczyli: Teresa Pamuła, Wiesław Buż, Tadeusz Chrzan,  Kazimierz Gołojuch, Fryderyk Kapinos, Kazimierz Moskal, Jerzy Paul, Krzysztof Sobolewski, Piotr Uruski, Jan Warzecha oraz Rafał Weber, który jednocześnie pełni funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Ponadto udział wzięli członkowie zarządu województwa oraz prezydium sejmiku.

Wojewoda Ewa Leniart oraz marszałek Władysław Ortyl przekazali informacje o realizowanych przedsięwzięciach w zakresie kompetencji sprawowanych urzędów. Marszałek mówił o najważniejszych inwestycjach realizowanych lub planowanych przez samorząd województwa, a także o kończących się konsultacjach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia.

– Wkrótce zarząd będzie przyjmował ostateczną wersję uwzględniającą uwagi złożone w toku szeroko zakrojonych konsultacji. Będzie to już wersja, którą przekażemy do Komisji Europejskiej – tłumaczył marszałek Władysław Ortyl.

Z kolei marszałek Ewa Draus przedstawiła po krótce założenia Programu Strategicznego Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego do roku 2030 oraz projektu Prognozy oddziaływania na środowisko. Konsultacje tej strategii wciąż trwają.

Galeria zdjęć:

 

Autor tekstu: Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy UMWP
Autor zdjęć: PUW