Otwórz/zamknij mapę strony

clean sky logoW dniu 13 lutego 2020 r. w Jasionce k. Rzeszowa odbędzie się Info Day poświęcony 11. naborowi wniosków w ramach Programu Clean Sky.  Nabór ten został ogłoszony 14 stycznia 2020 r. na stronie internetowej: https://www.cleansky.eu/calls

Dzięki udziałowi w tym spotkaniu dowiedzą się Państwo jak skutecznie aplikować o środki z Horyzontu 2020 w ramach Programu Clean Sky 2.  Program jest formą współpracy między Komisją Europejską, a europejskim przemysłem lotniczym, która zawiązana została w celu wprowadzenia znaczących zmian w redukowaniu oddziaływania lotnictwa na środowisko. Jest to też największy europejski program w obszarze „Badania naukowe i innowacje – przestrzeń kosmiczna”. Województwo Podkarpackie podczas Kongresu 590 w dniu 17 listopada 2017 r. jako pierwsze w kraju przystąpiło do Programu Clean Sky.

W trakcie spotkania przedstawione zostaną m.in. tematy dotyczące wytycznych czy procedury oceny w 11. naborze wniosków CS oraz przykłady projektów realizowanych w ramach Programu Clean Sky przez beneficjentów z Województwa Podkarpackiego.

Będzie to także okazja do zadawania szczegółowych pytań managerom Programu Clean Sky.

Ponadto przedstawione zostaną planowane formy wsparcia projektów komplementarnych do Programu Clean Sky - wpisujących się w regionalną inteligentną specjalizację Lotnictwo
i kosmonautyka, które mogą zostać ujęte w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2021-2027.

Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim. Tłumaczenie na język polski zostanie zapewnione tylko podczas sesji plenarnej.

Spotkanie odbędzie się w G2A Arena Centrum Wystawienniczo Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce (36-002 Jasionka 953) 13 lutego 2020 r., godzina rozpoczęcia 10:00. Rejestracja uczestników trwa do 6 lutego 2020r.

Wstępny program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie internetowej:

https://rsi.podkarpackie.pl/clean-sky-2-info-day-rzeszow-jasionka-13-lutego-2020-r/

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego