Otwórz/zamknij mapę strony

bdoInstytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy zaprasza na bezpłatne szkolenie: „Funkcjonowanie Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami”.

Szkolenie odbędzie się w dniach 7 - 8 listopada 2019 roku w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie przy Al. Cieplińskiego 4.

Każdy podmiot, który wytwarza, transportuje odpady oraz prowadzi ewidencję tych odpadów, ale również wprowadza na terytorium kraju produkty w opakowaniach, opony, oleje smarowe, pojazdy, baterie lub akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny; jest producentem, importerem i wewnątrzwspólnotowym nabywcą opakowań jest zobowiązany do posiadania wpisu w Rejestrze podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami stanowiącym integralną część Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami. 

Prowadzenie działalności bez wymaganego wpisu w w/w rejestrze podlega administracyjnej karze pieniężnej w wysokości od 5 000 zł do 1 000 000 zł. Ponadto od 1 stycznia 2020 r. prowadzenie ewidencji odpadów, sprawozdawczości oraz rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami odbywać się będzie wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem BDO.

W programie szkolenia znajdą się m.in. najważniejsze informacje o systemie BDO oraz omówienie głównych modułów systemu tj.: rejestracji, ewidencji i sprawozdawczy.

Szczegółowo omówiony zostanie moduł ewidencji odpadów obejmujący sporządzanie następujących dokumentów: karty przekazania odpadów, karty ewidencji odpadów, karty ewidencji komunalnych osadów ściekowych, karty zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, karty ewidencji pojazdów wycofanych z eksploatacji, karty ewidencji odpadów niebezpiecznych, karty przekazania odpadów komunalnych.

Aby wziąć udział w szkoleniach, należy dokonać rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod adresem https://bdo.mos.gov.pl/web/, najpóźniej do 7 dni przed planowanym terminem szkolenia. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji o rejestrze BDO pod adresem https://bdo.mos.gov.pl/.

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego