Otwórz/zamknij mapę strony

160916 kombornaO możliwości budowy wielofunkcyjnego zbiornika wodnego Kąty – Myscowa rozmawiali na Podkarpaciu członkowie sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. O potrzebie powstania i funkcji, jakie miałby do spełnienia zbiornik rozmawiał z posłami marszałek Władysław Ortyl.  

Częścią wyjazdowego posiedzenia komisji była wizytacja terenów przewidzianych pod budowę zbiornika wodnego Kąty-Myscowa na rzece Wisłoka. Posłowie spotkali się w Krempnej  z dyrekcją Magurskiego Parku Narodowego, by rozmawiać o ochronie przyrody w świetle planowanej inwestycji.

W Komborni odbyło się  z kolei posiedzenie komisji, w czasie którego wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski prezentował informację o stanie realizacji planu budowy zbiornika wodnego. Na temat znaczenia zbiornika dla bezpieczeństwa przeciwpowodziowego regionu oraz zapewnienia ujęcia wody dla mieszkańców Jasła, Dębicy i Mielca mówili marszałek Władysław Ortyl oraz wicemarszałek  Maria Kurowska.

Aleksandra Gorzelak-Nieduży   

Biuro prasowe UMWP

Foto Krzysztof Gwizdak

PZMiUW

    

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego