Otwórz/zamknij mapę strony

160615 mielecEfektywność energetyczna ze szczególnym uwzględnieniem niskiej emisji to główny temat ciekawej konferencji, zorganizowanej przez forum profesjonalistów technologii energooszczędnych Globenergia. Jej gościem był marszałek Władysław Ortyl, który objął także patronat nad tym wydarzeniem. Konferencja odbyła się w Mielcu w Inkubatorze Nowych Technologii.

- To w dzisiejszych czasach ważny i drażliwy temat, szczególnie w takim mieście jak Mielec. Niezwykle ważna jest edukacja w tej kwestii. Samorząd Województwa ma narzędzia aby również wspierać działania ograniczającą zanieczyszczenia powietrza. Mam na myśli środki, które na ten cel przeznaczono w Regionalnym Programie Operacyjnym. Gminy aktywnie działają, aby je pozyskać. Przykładem jest powiat mielecki, w którym włodarze gmin podpisali list intencyjny w sprawie wspólnych działań. Mam nadzieję, że do tej inicjatywy dołączy miasto Mielec - powiedział marszałek Władysław Ortyl. 

Wśród gości nie zabrakło również starosty mieleckiego Zbigniewa Tymuły i prezydenta Mielca Daniela Kozdęby. O szczegółach działań związanych z niską emisją, a także możliwościach jakie w kwestii ochrony powietrza niesie ze sobą nowy Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 mówił Andrzej Kulig, dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. W dalszej części konferencji nie zabrakło przykładów dobrych praktyk z różnych gmin z Polski Południowo-Wschodniej.

Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy UMWP  

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego