Otwórz/zamknij mapę strony

160609 ParkiEntzuzjastów przyrody wśród młodzieży nie brakuje. Kto miał wątpliwości mógł przekonać się o tym 7 czerwca 2016r. w Polańczyku, gdzie odbył się ogólnopolski etap XV edycji Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

Konkurs organizowany jest corocznie przez Porozumienia Parków Krajobrazowych Polski. Ideą konkursu jest zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej przyrody parków krajobrazowych Polski, poszerzenie wiadomości z zakresu ochrony środowiska w tym ochrony przyrody, rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody, rozumienie i prawidłowe posługiwanie się pojęciami ekologicznymi, zainteresowanie światem przyrody, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem, motywowanie i podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego w najbliższym otoczeniu.
Konkurs przebiega kilkuetapowo: etap szkolny, gminny, parkowy, wojewódzki oraz finał ogólnopolski. W konkursie biorą udział uczniowie gimnazjów reprezentujący wszystkie parki krajobrazowe w Polsce. Ogólnopolski finał konkursu organizowany jest co roku przez inne województwo. W roku 2016 organizatorem finału konkursu był Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie i Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu.
Tegorocznym zwycięzcą została drużyna uczniów reprezentująca parki krajobrazowe województwa łódzkiego. Województwo Podkarpackie reprezentowała drużyna gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół w Gwoźnicy Górnej pod opieką Pani Beaty Owoc. Drużyna stanęła na podium zajmując wysokie trzecie miejsce. Należy zaznaczyć, że Publiczne Gimnazjum  w Zespole Szkół w Gwoźnicy Górnej po raz pierwszy przystąpiło w tym roku do konkursu a wywalczona trzecia lokata jest najwyższą lokatą zajętą przez młodzież naszego województwa w 15 – letniej historii konkursu. Gratulujemy młodzieży i jej opiekunom.
 
Magdalena Radecka
Departament Ochrony Środowiska

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego