Otwórz/zamknij mapę strony

160220 wojtymielecDziś w Tuszowie Narodowym obradował Konwent Wójtów Powiatu Mieleckiego. Wiodącymi tematami były stan czystości powietrza w powiecie oraz inwestycje drogowo-kolejowe. W dyskusji uczestniczyli marszałek Władysław Ortyl oraz Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

Podczas posiedzenia marszałek Władysław Ortyl przybliżył samorządowcom informacje nt. jakości powietrza w powiecie mieleckim na tle Europy, kraju i województwa, prezentując dynamikę zmian w ostatnich latach. Marszałek zwrócił też uwagę na przyczyny obecnego stanu jakości powietrza oraz na zadania jakie stoją przed samorządami województwa i gmin. Władysław Ortyl mówił także o możliwościach pozyskania środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 na działania ograniczające emisję zanieczyszczeń do powietrza poprzez m.in. wymianę kotłów, głęboką termomodernizację oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Istotnym punktem posiedzenia było podpisanie listu intencyjnego przez Burmistrza Przecława, Wójtów Gmin: Mielec, Tuszów Narodowy i Czermin w sprawie podjęcia działań mających na celu redukcję emisji zanieczyszczeń i zwiększeniu efektywności energetycznej. Sygnatariusze wyrazili wolę współpracy z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego, mające przyczynić się do zmniejszenia stężenia w atmosferze szkodliwych gazów i pyłów poprzez obniżenie ich emisji.

 

Michał Mielniczuk
biuro prasowe UMWP
fot. UG Tuszów Narodowy

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego