Otwórz/zamknij mapę strony

Kampania edukacyjna w zakresie odnawialnych źródeł energii była po raz trzeci wydarzeniem towarzyszącym Targom Budowlanym, które odbyły się w dniach 17 – 19 kwietnia 2015 r. w Regionalnym Centrum Sportowo – Widowiskowym „Podpromie”. Głównym jej celem było „zaznajomienie” społeczeństwa z tematyką energetyki odnawialnej oraz efektywności energetycznej. Kampania stała się wydarzeniem cyklicznym, gdyż z roku na rok rośnie zainteresowanie społeczeństwa tą problematyką. Potrzebna jest zatem większa dostępność do wiedzy z zakresu odnawialnych źródeł energii gdyż odwiedzający Targi chcą wiedzieć coraz więcej, zaś rolą Samorządu Województwa jest prowadzenie działań edukacyjnych w tym zakresie.

W trakcie kampanii edukacyjnej, w dniu 17 kwietnia 2015 r. odbyła się konferencja pt.: „Energooszczędność i instalacje OZE w budownictwie”, którą otworzył Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Lucjan Kuźniar. Konferencja w głównej mierze opierała się na zagadnieniach związanych z budownictwem energooszczędnym i pasywnym, technologiach oze w budownictwie, możliwościach finansowania budownictwa niskoenergetycznego oraz źródeł finansowania oze. Prelekcje wygłosili m.in. przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej, Atmopomiar Sp. z o.o. oraz Podkarpackiej Agencji Energetycznej Sp. z o.o.Ponadto na Targach, Województwo Podkarpackie dysponowało własnym stoiskiem, na którym można było porozmawiać z ekspertami z Podkarpackiej Agencji Energetycznej Sp. z o.o. na temat OZE oraz jak uzyskać dotację, czy warto budować energooszczędnie, jak obniżyć koszty użytkowania energii, a także ile środków wydać na ten cel, itd. Ponadto każdy zainteresowany mógł otrzymać bezpłatnie materiały informacyjno – edukacyjne tj. broszurki informacyjne, wersję elektroniczną dokumentu pn.: „Wojewódzki Program Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii dla Województwa Podkarpackiego” oraz gadżety promujące odnawialne źródła energii. Na stoisku odbywała się także emisja filmu edukacyjnego pt. „Podkarpackie OZE”.

Na przeprowadzenie kampanii edukacyjnej w zakresie odnawialnych źródeł energii Samorząd Województwa Podkarpackiego otrzymał dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Departament Rolnictwa,
Geodezji i Gospodarki Mieniem
Fot. Podkarpacka Agencja Energetyczna Sp. z o.o. w Rzeszowie

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego