Otwórz/zamknij mapę strony

150327 leśnikiUczniowie z Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939r. w Narolu zwyciężyli w wojewódzkiej edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, która odbyła się w urzędzie marszałkowskim.

IV - wojewódzki etap XIV edycji Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, który odbył się 27 marca, otworzył Łukasz Piróg, Dyrektor Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych. Wicemarszałek Maria Kurowska przywitała młodzież uczestniczącą w konkursie, opiekunów i zaproszonych  gości.  W otwarciu  uczestniczył również Andrzej Indycki, Dyrektor Działu Wniosków i Kontroli Realizacji Umów  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Konkurs organizowany jest corocznie przez Porozumienia Parków Krajobrazowych Polski. Jego celem jest między innymi zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych Polski, poszerzanie wiadomości z zakresu ochrony środowiska w tym ochrony przyrody, rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody, rozumienie i prawidłowe posługiwanie się pojęciami ekologicznymi, zainteresowanie światem, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem, motywowanie i podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego w najbliższym otoczeniu. Udział w konkursie obok poszerzenia wiedzy uczestników winien kształtować proekologiczne postawy młodego pokolenia. W konkursie biorą udział uczniowie szkół gimnazjalnych z gmin, wchodzących w skład parków krajobrazowych i ich otulin.

W dzisiejszych zmaganiach brało udział 8 ekip – reprezentujących szkoły gimnazjalne z terenów poszczególnych parków krajobrazowych, położonych na terenie województwa podkarpackiego. Zwycięską drużyną okazali się gimnazjaliści z Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939r. w Narolu. Młodzież ta będzie reprezentować Województwo Podkarpackie na etapie ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się  w maju w miejscowości Kalsk /koło Sulechowa, w pobliżu Zielonej Góry. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz narody,  które wręczyła wicemarszałek Maria Kurowska. Nagrody były współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie oraz Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu.

Konkursowe zmagania  uświetnił swoim występem zespół hejnalistów „Tropem Wilka” z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku z dyrektor Jadwigą Szylak.

 

 

Magdalena Radecka

Departament Ochrony Środowiska
fot. Michał Mielniczuk
biuro prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego