Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Grupka ludzi wokół stołu.

 


Gratuluję wspaniałego sukcesu i życzę aby pójść za ciosem, żebyśmy mogli wkrótce świętować mistrzostwo Polski – powiedział marszałek Władysław Ortyl podczas spotkania z delegacją zespołu Developres Bella Dolina Rzeszów.

 

Okazją było zdobycie przez zespół Pucharu Polski.

 

W spotkaniu wzięli udział Jelena Blagojević – kapitan zespołu, Stephane Antiga – trener, Paulina Peret – kierownik drużyny oraz Marek Pieniążek - wiceprezes zarządu, dyrektor zarządzający. Był także wierny kibic zespołu, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Jerzy Cypryś.

 

Marszałek otrzymał pamiątkową statuetkę, ale zawodniczki przyniosły ze sobą cenne trofeum do urzędu, które jak się okazało dość sporo waży. 

 

To pierwszy w historii klubu Puchar Polski. Rzeszowianki w finałowym turnieju pokonały ekipy Budowlanych Łódź i Legionovii. To może być najlepszy sezon w historii rzeszowskiego klubu. Zespół dotarł bowiem, aż do 1/4 finału Ligi Mistrzyń, gdzie po heroicznej walce musiał uznać wyższość utytułowanego VakifBanku Stambuł. Na krajowym podwórku są jednym z faworytów do mistrzostwa Polski. O to trofeum będą rywalizować prawdopodobnie z Chemikiem Police. W poprzednich sezonach  rzeszowianki zajmowały niższy stopień podium. Kibice liczą, że w tym roku rzeszowski zespół sięgnie po najwyższy krajowy laur. 

 

Galeria zdjęć:

Autor tekstu: Tomasz Leyko

Autor zdjęć: Mateusz Romankiewicz

Biuro prasowe UMWP