Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


 

Rzeszowska hala Podpromie jest gospodarzem kolejnej edycji Pucharu Świata w Akrobatyce Sportowej.  W zawodach biorą udział zawodnicy z 10 państw: Azerbejdżanu, Bułgarii, Gruzji, Izraela, Niemiec, Kazachstanu, Polski, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii.

 

Drodzy Sportowcy, to właśnie jesteście prawdziwymi ambasadorami sportu i kultury fizycznej. Wasza praca, jaką każdego dnia wkładacie w szlifowanie sportowych talentów, jest wzorem do naśladowania dla rzeszy młodych ludzi. Posiadacie wspaniałe umiejętności i prawdziwie sportowe talenty, które podziwia cały świat. Dlatego dzielcie się nimi hojnie ze wszystkimi ludźmi na wszystkich kontynentach i we wszystkich państwach świata. Niech Wasza pasja, przełoży się na najwyższe sportowe wyniki – przekazywał marszałek Władysław Ortyl w liście do uczestników Pucharu Świata.

 

W trackie tej imprezy w hali Podpromie wystąpi około 500 sportowców, którzy rywalizują o trofea Pucharu Świata. Nie zabrakło również młodzieży startujących w międzynarodowym turnieju. Organizatorem tych dwóch prestiżowych imprez są Podkarpacki Okręgowy Związek Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie i Polski Związek Gimnastyczny.

 

Życzę udanych zawodów, wielu trofeów i samych sukcesów, również w życiu osobistym. Za każdym sukcesem sportowca stoi wsparcie całej rodziny. Dziękuję także, że te zawody zostały zorganizowane w Rzeszowie – w stolicy naszego województwa. Jeszcze raz życzę udanej rywalizacji! – życzył zawodnikom Stanisław Kruczek.

 

Rzeszów po raz drugi jest organizatorem Pucharu Świata. Poprzednia edycja odbyła się na Podpromiu w 2016 roku. W zawodach wystąpią również podkarpaccy akrobaci ze Stali Rzeszów, KAS w Rzeszowie, KS Piramida Rzeszów, KS Akrobatyka Ropczyce UKS Akrobata Łańcut, KS Sabonia Ustrobna i KS Piramida Przeworsk.

 

Podczas uroczystego otwarcia Pucharu Świata w piątkowe popołudnie obecni byli:

 

Poseł na Sejm RP – Wiesław Burz, prezydent Rzeszowa – Konrad Fijołek, członek zarządu województwa Stanisław Kruczek, wiceprezydent Rzeszowa – Krystyna Stachowska, prezes Polskiego Związku Gimnastycznego a jednocześnie były mistrz olimpijski Leszek Blanik oraz wielu kibiców, trenerów i sędziów.

 

W niedzielę odbędą się finałowe ćwiczenia o godz. 9, a o godz. 14 zaplanowana została ceremonia dekoracji medalistów. Oby w tym gronie znajdowała się jak największa pula polskich sportowców.  Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom!

 

Galeria zdjęc:

Autor tekstu i zdjęć: Kamil Dudzik