Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

Grupa ludzi na podium

Zakończył się 31. Rajd Rzeszowski, który był jednocześnie rundą mistrzostw Słowacji, mistrzostw strefy Europy Centralnej, pucharu Europy oraz Motul HRSMP. W rywalizacji udział wzięło łącznie 85 załóg, z czego 20 w ramach mistrzostw dla zawodników w historycznych rajdówkach.

Zawodnicy pokonali w sumie 11 wymagających, asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości 152 kilometrów, podzielonych na dwa etapy.

Zwycięzcą Rajdu Rzeszowskiego został Grzegorz Grzyb, który wygrał rundę RSMP po raz 12. w karierze, zrównując się w tej statystyce z Andrzejem Koperem i Błażejem Krupą. Dwukrotny mistrz Polski osiągnął to zwycięstwo w swoim 135. starcie w zawodach rangi mistrzostw Polski.

Na drugim miejscu, a po raz szósty w karierze w rundzie RSMP byli Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski. Na najniższym stopniu podium stanęli - Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel. Załoga ORLEN Team zaatakowała na finałowej pętli i odzyskała trzecią lokatę.

31. Rajd Rzeszowski rozpoczął się 4 sierpnia ceremonią startu spod Millenium Hall w Rzeszowie. Finał oraz ceremonia mety odbyła się w sobotę o godz. 17:00 na Rzeszowskim Rynku. W imieniu samorządu województwa nagrody zwycięzcom wręczyli - Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa, Jerzy Cypryś, wiceprzewodniczący sejmiku, a także Jolanta Sawicka wicewojewoda podkarpacki.

Autor Tekstu: Kamil Dudzik