Tenisistki stołowe najlepszej drużyny w Polsce czyli drużyny KTS Tarnobrzeg, gościły u członka Zarządu Województwa Podkarpackiego Bogdana Romaniuka. Zespół z Tarnobrzega jest 23-krotnym Drużynowym Mistrzem Polski. W poprzednim sezonie zadebiutował w elitarnej Lidze Mistrzyń, zajmując miejsce w ścisłej czwórce. W rozpoczętym sezonie 2014/2015 KTS Tarnobrzeg uczestniczy w rozgrywkach polskiej Ekstraklasy oraz zmaganiach European Champions League Woman. Spotkanie z marszałkiem Romaniukiem było okazją do gratulacji i podziękowań. Samorząd Województwa Podkarpackiego od kilku lat wspiera drużynę, promując w ten sposób region.

Myślę, że to są jedne z lepiej wydanych pieniędzy na promocję i sport. Pytanie zachodzi takie, jeżeli jest tyle sukcesów  - myślę tu o KTS Tarnobrzeg, drużynie pań, które zdobywają z roku na rok tytuł Mistrza Polski, ale też uczestniczą w mistrzostwach Europy, świata indywidualnie oraz w Lidze Mistrzów, gdzie promują zarówno Tarnobrzeg i Województwo Podkarpackie to siła rzeczy są to obopólne korzyści. Zarówno dla województwa, jak i dla zespołu, poprzez te skromne środki, którymi go wspieramy. Oczekiwania są z pewnością takie, aby wzmocnić to dofinansowanie. Na pewno będziemy rozmawiać z marszałkiem Władysławem Ortylem i całym zarządem czy tej kwoty nie wzmocnić. To co robią trenerzy, zespół, zawodniczki  dla województwa bezwzględnie zasługuje na to, żeby wspierać to być może mocniej. – podkreślał członek zarządu Bogdan Romaniuk.

Na spotkanie z członkiem zarządu przyjechały Natalia Partyka, Han Ying, Li Qian, kapitan drużyny Kinga Stefańska, Roksana Załomska oraz Renata Strbikova. Trener zespołu i twórca wszystkich sukcesów Zbigniew Nęcek nie szczędził pochwal pod adresem swoich zawodniczek. Mówił o atmosferze, która pomaga wygrywać, o ostatnich sukcesach indywidualnych i drużynowych tenisistek oraz apetycie na kolejne zwycięstwa.

Mam pewien sposób myślenia, że żeby dobrze pracować trzeba pracować w pozytywnej atmosferze. To znaczy, że grupa musi być właściwie dobrana i przez wiele lat doskonaliłem układ zawodniczek w drużynie. W tej chwili mam świetną drużynę, wspaniałą. Jest 6 dziewczyn, które chcą ze sobą współpracować, które się szanują , sobie pomagają. Drużyna powoduje, że także w układach indywidualnych te zawodniczki odnoszą sukcesy. Myślę, że jest to kwestia stworzenia takiego klimatu – przyznaje trener i menadżer klubu Zbigniew Nęcek.

Tenisistki stołowe KTS Tarnobrzeg są bardzo utytułowane. Han Ying – Niemka chińskiego pochodzenia, zdobyła z drużyną Niemiec we wrześniu złoto na mistrzostwach Europy w Lizbonie. Reprezentujące Polskę na tych samych zawodach Kinga Stefańska, Li Qian oraz Natalia Partyka dla Polski wywalczyły drużynowo brąz. Natalia jest po raz kolejny indywidualną Mistrzynią Świata  Niepełnosprawnych. Występuje zarówno wśród niepełnosprawnych, jak i pełnosprawnych sportowców. Jest trzykrotną mistrzynią paraolimpijską.

Trzeba mieć świadomość, że ciężka praca na pewno zaprocentuje, jeżeli damy od siebie dużo, to będziemy w stanie dużo wyciągnąć i rywalizować o największe sukcesy. Mam nadzieję, że  będę w stanie zagrać w Rio na igrzyskach w turnieju drużynowym i chciałabym zakwalifikować się do turnieju indywidualnego. Zdaję sobie sprawę, że to jest niezwykle ciężkie i wiele osób powie, że to niemożliwie do zrealizowania. Ale jeżeli nie miałabym takich celów i marzeń, to nie miałabym po co trenować i nie miałabym motywacji – nie ukrywa swych sportowych marzeń Natalia Partyka.  

Gratulując dotychczasowych sukcesów członek zarządu Bogdan Romaniuk obdarował zawodniczki pamiątkowymi medalami, wydanymi z okazji 15-lecia Województwa Podkarpackiego.  Zapewnił, że będzie trzymał kciuki za ich kolejne drużynowe i indywidualne sukcesy.

 

Aleksandra Gorzelak – Nieduży
Fot. Michał Mielniczuk
Biuro prasowe UMWP