A88A4449Na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie został pochowany nasz kolega śp. Wiesław Myśliwiec. Pracownik samorządowy, społecznik, działacz „Solidarności”. Zawsze uśmiechnięty, pogodny i pomocny człowiek. Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy order wręczył małżonce zmarłego marszałek Władysław Ortyl. W imieniu Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego głos zabrała Poseł na Sejm RP Krystyna Wróblewska.

W kaplicy na cmentarzu Wilkowyja oprócz rodziny śp. Wiesława Myśliwca zebrali się także licznie przyjaciele, znajomi i koledzy z pracy. Obecni byli również parlamentarzyści i samorządowcy. Urząd marszałkowski oprócz marszałka reprezentował także Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś oraz Sekretarz Województwa Lesław Majkut.

Podczas mszy św. ks. Jacek Uliasz przypomniał czym zajmował się Wiesław Myśliwiec i jakim był człowiekiem dla rodziny i znajomych:

- Troszczył się o Polskę, o rodzinę i pracę. A także o najbliższych – o żonę i dzieci. Troszczył się też o tych, którzy byli skrzywdzeni. To jest cenne w oczach ludzi, ale także w oczach Boga – powiedział.

Żegnając śp. Wiesława Myśliwca marszałek Władysław Ortyl mówił m.in. o jego zaangażowanej postawie działacza Solidarności:

- Wiesław Myśliwiec do końca pozostał wierny swoim ideałom. Działał w stowarzyszeniu Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym. Należał też do Grupy Ujawnić Prawdę w Rzeszowie, która stworzyła listę tajnych współpracowników, funkcjonariuszy SB, członków PZPR, sędziów i prokuratorów, zwalczających opozycję na Podkarpaciu. W roku 2016 został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności – podkreślił marszałek.

Wiesław Myśliwiec miał 54 lata.

Fot/tekst Monika Konopka
Biuro prasowe UMWP