25-lecie powstania odrodzonych samorządów – to wydarzenie świętowano w maju w całej Polsce. Także Przemyśl uczcił ten jubileusz – w ostatni majowy weekend (29 i 31 maja) samorządowcy, mieszkańcy miasta i zaproszeni goście wzięli udział w panelu samorządowym w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, uroczystej sesji Rady Miejskiej, paradzie oraz pikniku samorządowym.
W intencji obecnych i byłych samorządowców w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu odprawiona została uroczysta Msza Święta w której uczestniczyli senator Andrzej Matusiewicz, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar, oraz prezydent Przemyśla Robert Choma wraz z samorządowcami i mieszkańcami miasta.
Podczas homilii  ks. prałat Zbigniew Suchy podkreślił, że samorządowcy do pełnienia swych funkcji są wybierani przez ludzi, dlatego swoją pracę powinni traktować jako służbę na rzecz tych właśnie ludzi.
Po uroczystej Mszy Świętej zgromadzeni parlamentarzyści i samorządowcy złożyli wiązanki i zapalili znicze na grobach zmarłych pracowników samorządowych z Przemyśla. Lucjan Kuźniar wraz z prezydentem Robertem Chomą oddali hołd, pierwszemu prezydentowi Przemyśla w niepodległej Polsce – Tadeuszowi Sawickiemu.
Paweł Tworek
Kancelaria Zarządu