Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Grupa ludzi. Stoją na schodach. Pozują

 


Autor tekstu: Aleksandra Gorzelak-Nieduży 

Autor zdjęć: Anna Magda 

Biuro prasowe UMWP

 

Cząstka Państwa wysiłków, starań oraz zasług na zawsze pozostanie w wielu podjętych i zwieńczonych sukcesem inicjatywach, które realizuje od lat Samorząd Województwa Podkarpackiego – powiedział marszałek Władysław Ortyl podczas uroczystości, w czasie której uhonorowanych zostało kilkudziesięciu pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.  

 

38 urzędników odebrało odznaczenia państwowe, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Są to złote, srebrne i brązowe Medale za Długoletnią Służbę. 

 

Medale w imieniu Prezydenta RP wręczyli wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i marszałek Władysław Ortyl wraz z przewodniczącym sejmiku Jerzego Borczem oraz wicemarszałek województwa Ewą Draus. W uroczystości uczestniczyła także członek zarządu województwa Anna Huk. 

 

Pragnę złożyć Państwu serdeczne gratulacje. Medalami za Długoletnią Służbę Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej honoruje wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków, wynikających z pracy zawodowej w służbie naszego Państwa. W imieniu własnym, Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz wspólnoty Województwa Podkarpackiego pragnę przekazać moje wyrazy uznania oraz serdecznie podziękować za wiele lat pełnej zaangażowania, nowych wyzwań i przedsięwzięć pracy na rzecz Samorządu Województwa Podkarpackiego i jego mieszkańców - mówił w czasie uroczystości marszałek Władysław Ortyl -Dziękuję za profesjonalizm, wysiłki, wiedzę oraz doświadczenie, które przez lata z sukcesem służyły kreowaniu fundamentów rozwoju naszej regionalnej Małej Ojczyzny.  Dziękuję za sumienność w codziennej, żmudnej pracy, której celem jest budowanie podstaw dla kształtowania wspólnoty Podkarpacia, a której efekty mają swój udział w przemianach, jakie dzieją się w regionie – mówił marszałek. 

 

Najliczniejsza grupa, bo aż 23 osoby zostały przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę odznaczone Medalem Złotym za Długoletnią Służbę. Dwanaście osób odebrało medal srebrny, a trzy kolejne brązowy.   

 

Tuż po ceremonii gratulacje przekazała wojewoda Ewa Leniart.  

 

Siła i skuteczność państwa powinna przejawiać się w funkcjonowaniu administracji, tak rządowej, jak i samorządowejDziękuję za to, żPaństwo przez wszystkie lata swej pracy wykazywali się kompetencją, niebywałymi zdolnościami, aby odnajdywać się w nowych wyzwaniach, jakie stawia przed nami rzeczywistość. Ostatnie latadla nikogo wPolsce nie były łatwe, czy to za sprawą pandemii, czy kiedy jako Podkarpacie staliśmy się regionem przyfrontowym. Dzięki Państwa staraniom, sumienności, rzetelności, kreatywności w podejściu do rozwiazywania problemów nasz region i samorząd województwa funkcjonują sprawnie i oparte są na trwałych fundamentach– mówiła wojewoda Ewa Leniart w swej przemowie skierowanej do uhonorowanych urzędników. 

 

Gratulacje i słowa uznania przekazał także przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz. 

 

imieniu własnym oraz radnych województwa przekazuję serdeczne podziękowania i gratulacje za lata pracy, które przekładają się na zmiany widoczne w naszym regionie. Ja sam zaczynałem swą pracę w samorządzie w 1998 roku jednocześnie jako senator RP i radny województwa. Terasz po latach aż trudno wyobrazić sobie, że samorząd województwa, który dziś generuje rozwój regionu miał tamte skromne początki. Ten rozwój nie byłby możliwy bez ludzi, którzy w nim i dla niego pracują – podkreślał przewodniczący Jerzy Borcz. 

 

W imieniu odznaczonych podziękowania przekazał Waldemar Szumny z Kancelarii Zarządu. 

 

Jesteśmy dumni i zaszczyceni. Naszą prace traktujemy przede wszystkim jako służbę na rzecz wspólnego dobra – podkreślał Waldemar Szumny.

 

Galeria zdjęć:

Pełna galeria zdjęć wkrótce na Facebook'u