Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Lampa ze świecą

 


 Autor tekstu i zdjęć: Anna Magda
Biuro Prasowe UMWP

Jak co roku, do urzędu marszałkowskiego dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Przynieśli je i przekazali marszałkom hm. Daria Froń Komendant Chorągwi Podkarpackiej ZHP oraz jej zastępca hm. Mariusz Bezdzietny wraz z harcerzami.

 


To bardzo ważna i piękna tradycja. Co roku oczekujemy wizyty harcerzy, by móc powitać Światło. Będzie ono rozświetlać mury urzędu marszałkowskiego, dając nadzieję na pokój, którego tak bardzo potrzebujemy – mówił wicemarszałek Piotr Pilch.Harcerze podarowali lampiony z betlejemskim światłem wicemarszałkom Ewie Draus i Piotrowi Pilchowi oraz członkom zarządu Annie Huk i Stanisławowi Kruczkowi, a także wiceprzewodniczącemu sejmiku Jerzemu Cyprysiowi, sekretarzowi województwa Lesławowi Majkutowi oraz pracownikom urzędu.


Betlejemskie Światło Pokoju wędruje po świecie od 1986 r. Pionierami byli austriaccy skauci, którzy przywieźli światło do Wiednia z Groty Narodzenia Pańskiego. Intencją tej inicjatywy była chęć niesienia pomocy potrzebującym dzieciom. Dziś tradycja kontynuowana jest przez organizacje skautowskie z całego świata. Polscy harcerze od niemal 30 lat przejmują Światło od słowackich kolegów, które następnie przekazują do skautów z innych państw.

 

Galeria zdjęć: