Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Trzech harcerzy na scenie. Salutują i trzymają sztandar

 


Autor tekstu i zdjęć: Kamil Dudzik

Kancelaria Zarządu UMWP

 

Na wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego w piątkowy wieczór odbyła się Gala Harcerskiego Wolontariatu, która była formą podziękowania i docenienia podkarpackich Harcerzy. Pojawiły się na niej chorągwie z całego podkarpacia.

 

Podczas spotkania wyróżniono partnerów Związku Harcerstwa Polskiego oraz wolontariuszy harcerskich. Ponadto wojewoda Ewa Leniart, w imieniu Prezydenta RP, wręczyła odznaczenia państwowe – Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi osobom wyróżniającym się działalnością na rzecz kształtowania moralności oraz patriotycznej postawy polskiej młodzieży. Zwracając się do uczestników gali wojewoda podkreśliła, że jedność harcerzy i mieszkańców Podkarpacia najlepiej sprawdza się w sytuacjach trudnych i kryzysowych. Przypomniała działania druhów i druhen w czasie powodzi, epidemii oraz przy największym od czasów II wojny światowej kryzysie uchodźczym.

 

To wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie harcerze obecni na każdym etapie tego kryzysu. Bardzo za to dziękuję bo wiem, że to wymagało wielkiego poświęcenia. Harcerze to wyjątkowi ludzie, choć w XXI wieku nie jest łatwo podjąć decyzję by zostać zuchem albo harcerzem. Jestem zatem pełna uznania dla wszystkich, którzy podejmują taką decyzję – zaznaczyła Ewa Leniart.

 

W trakcie uroczystej gali podziękowania za wieloletnią służbę odebrał hm. Mariusz Bezdzietny Komendant Chorągwi Podkarpackiej ZHP, który zakończył swoją drugą kadencję jako komendant. W imieniu samorządu wyrazy uznania złożyli: Stanisław Kruczek członek zarządu województwa podkarpackiego i Jerzy Cypryś wiceprzewodniczący sejmiku podkarpackiego, którzy przekazali na jego ręce symboliczną naftową „lampę Łukasiewicza” oraz list gratulacyjny od Zarządu Województwa.

 

Harcerze byli z nami zawsze w najcięższych momentach. Mam nadzieję, że to dzisiejsze święto będzie chwilą wspólnego przeżywania satysfakcji z pełnienia zaszczytnej służby oraz wytchnieniem od tych niełatwych obowiązków. W imieniu Zarządu Województwa proszę przyjąć najwyższe słowa uznania dla dotychczasowych dokonań wraz z życzeniami dalszych sukcesów – mówił Stanisław Kruczek.

 

Galeria zdjęć: