Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Ludzie na sali

 


Autor tekstu: Anna Magda
Autor zdjęć: Mateusz Romankiewicz
Autor wideo: Michał Hubala

Biuro Prasowe UMWP

 

Przedstawiciele podkarpackich samorządów po raz kolejny przyjechali do Rzeszowa na tradycyjne spotkanie noworoczne organizowane wspólnie przez marszałka, wojewodę oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych. Nie zabrakło życzeń, uścisków dłoni i rozmów o przyszłości.

 

Oprócz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, w spotkaniu noworocznym, udział wzięli także: parlamentarzyści, przedstawiciele duchowieństwa oraz przedstawiciele wojewódzkich jednostek organizacyjnych.

 

Spotkanie rozpoczął koncert fortepianowy tegorocznej stypendystki programu „Nie zagubić talentu” Pauliny Zubel. Później był czas na oficjalne przemówienia. 

 

 

Marszałek Władysław Ortyl mówił o wyzwaniach poprzedniego roku:

 

Bardzo się cieszę, że możemy się spotkać tradycyjnie na noworocznym spotkaniu opłatkowym. Dziś będziemy rozmawiali nie tylko o przyszłości, ale także o dobrych praktykach dzieląc się wiedzą. Spotkania jak te, to możliwość do rozmów i wymiany doświadczeń pamiętając, że jesteśmy wspólnotą dążącą do jednego celu. W poprzednim roku Podkarpacie stało się hubem militarnym, medycznym i politycznym, gdzie pomagamy wszystkim tym, którzy tej pomocy potrzebują – mówił marszałek Władysław Ortyl.

 

Na zakończenie marszałek podziękował samorządowcom za sprawną współpracę w poprzednim roku, a także życzył, aby rok 2023 był wypełniony, radością i poczuciem wspólnoty, ale także ciężką pracą i satysfakcją z jej efektów.

 

Następnie, głos zabrała Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki.

 

Za nami trudny 2022 rok, który był sprawdzianem naszej wspólnoty, gdyż musieliśmy się zmierzyć z nie lada wyzwaniem. Staliśmy się regionem o wyjątkowym znaczeniu, bo reprezentującym cały nasz kraj. W związku z tym, dziękuję wszystkim samorządowcom za współpracę w tak trudnym roku. Dziś spoglądamy na poprzedni, jako historię i wyzwanie, które w mojej ocenie zdaliśmy dzięki współpracy i solidarności. Jesteśmy przykładem, że ciężka praca przekuwa się w sukces. Pragnę życzyć wszystkim samorządowcom wszystkiego dobrego, aby przyszły 2023 rok był zwyczajnym rokiem pracy dla każdego z nas.

 

Następnie w imieniu podkarpackich Parlamentarzystów głos zabrał poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec:

 

W imieniu swoim oraz wszystkich Parlamentarzystów z Podkarpacia chciałbym podziękować za współpracę od pierwszego dnia ataku Rosji na Ukrainę, a także za Waszą sprawną i ciężką pracę w 2022 roku. Doceniamy Wasze starania i podejmowane inicjatywy. Na zakończenie chciałbym wszystkim życzyć wszystkiego dobrego, pokoju oraz zdrowia na nowy 2023 rok.

 

Po wystąpieniach, kilka słów do gości skierował abp Adam Szal, Metropolita Przemyski, który wraz z ks. Bp Arturem Ważnym poprowadzili modlitwę.

 

Następnie uczestnicy spotkania wysłuchali koncertu kolęd Kornelii Wodki stypendystki programu „Nie zagubić talentu”. Uczestnicy wzięli także udział w wykładzie poświęconemu edukacji. Na zakończenie uroczystości przy muzyce koncertu Zespołu DA Camera, samorządowcy przełamali się opłatkiem i złożyli sobie noworoczne życzenia.

 

Galeria zdjęć:

Pełna galeria zdjęć: Facebook | Post Podkarpackie - serwis samorządu województwa