Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Statuetki na stole

 


 Autor tekstu: Kamil Dudzik

Kancelaria Zarządu UMWP

Autor zdjęć: Tadeusz Poźniak

 

Trzy inwestycje województwa podkarpackiego zostały wyróżnione przez Izbę Inżynierów Budownictwa w konkursie „Budowa Roku Podkarpacia 2021”. Gala finałowa konkursu odbyła się 16 grudnia i połączona była z obchodami 20-lecia samorządu zawodowego inżynierów budownictwa.

 

I miejsce w kategorii „Przebudowa Drogi” zostało przyznane drodze wojewódzkiej nr 865 Jarosław – Bełżec na odcinku z miejscowości Zapałów do miejscowości Oleszyce – wykonawcą była firma PBI Infrastruktura z Kraśnika. Z kolei I miejsce w kategorii „Budowa Drogi” otrzymała „Obwodnica miasta Radomyśl Wielki w ciągu DW 984” – wykonawcą było Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Rzeszów. Natomiast I miejsce z Diamentowym Wyróżnieniem w kategorii „Obiekt Służby Zdrowia” zdobyło Podkarpackie Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie. Budynek nie tylko został przebudowany, ale i powiększony o dwa segmenty. Wyposażono go także w nowoczesne systemy inteligentnej wentylacji i klimatyzacji oraz systemy kontroli i dostępu – wykonawcą była firma Erbud International

 

Wyróżnienia i gratulacje za przemyślane i wzorowo zrealizowane inwestycje województwa, które zostały nagrodzone w sowich kategoriach, zostały złożone na ręce Stanisława Kruczka – członka zarządu województwa podkarpackiego.

 

Bardzo cieszę się, że nasze wojewódzkie inwestycje zostały nagrodzone. Pokazuje to, że realizacje założeń zarządu spotykają się z aprobatą najlepszego grona ekspertów w dziedzinie budownictwa. Wszystkie te inwestycje zostały dobrze przemyślane i będą godnie służyć mieszkańcom Podkarpacia – mówił Stanisław Kruczek.

 

Grand Prix zdobyła nowa siedziba Elektromontażu za rozbudowę i przebudowę oraz zmianę sposobu użytkowania budynku warsztatowego na budynek biurowo-produkcyjny w Rzeszowie przy ulicy Baczyńskiego.

 

Naszym celem jest promocja myśli technicznej i naukowej, nowatorskich rozwiązań, wysokiej jakości robót oraz rzetelności w działaniu na rzecz budownictwa i ochrony środowiska, a także prezentacja i popularyzacja osiągnięć inwestorów, projektantów i wykonawców przedsięwzięć budowlanych, na których uzyskano wyróżniające się wyniku w okresie realizacji obiektu budowlanego lub całego procesu inwestycyjnego – mówił Grzegorz Dubik, przewodniczący Rady Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

 

Gala Budowy Roku Podkarpacia byłą okazją do wyróżnienia najlepszych projektantów i kierowników budów. Celem konkursu była także prezentacja osiągnięć inwestycyjnych jednostek inwestorskich, projektowych i wykonawczych działających na Podkarpaciu. Obiekty tej edycji konkursu zostały oddane do użytkowania w 2021 roku. Interesujące rozwiązania projektowe, wysoka jakość robót budowlanych i instalacyjnych oraz wysoki standard wyposażenia technicznego świadczą o stałym wzroście poziomu budownictwa na Podkarpaciu.

 

Galeria zdjęć: