28827750 2010382082308544 5629006324569466129 oSetki rozmów kwalifikacyjnych, z których wiele zakończyło się podpisaniem wymarzonej umowy o pracę – tak w skrócie można opisać efekty dotychczasowych dwóch edycji wydarzenia „Wystartuj z nami – Czas na Fundusze Europejskie”. Kolejna edycja imprezy odbędzie się 26 kwietnia w Zespole Szkół Mechanicznych przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. 

Do udziału w tym wydarzeniu zachęcamy młode osoby pozostające bez pracy, a także świeżo upieczonych absolwentów szkół wyższych, specjalizujących się w zawodach technicznych. Mile widziani są również uczniowie szkół średnich, którzy już planują swoją karierę zawodową.

Zrekrutują

W trakcie imprezy firmy będą prowadzić rekrutacje na stanowiska pracy, o których wcześniej informacja pojawi się na specjalnym portalu https://wystartujznami.nakiedy.pl/. To na tej stronie już za kilka dni ruszy system rejestracyjny, który umożliwi zapisanie się do konkretnego pracodawcy na określoną godzinę. Ci, którym nie uda się zrejestrować nie pozostaną bez możliwości spotkania z przedstawicielem firmy. Pozostawienie CV, czy krótka rozmowa będzie możliwa na hali sportowej ZSM, która tego dnia zamieni się w halę wystawienniczą ze stoiskami promocyjnymi firm.

Przeszkolą

Wydarzenie od początku wspierane jest przez Fundusze Europejskie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa podkarpackiego. Te finanse umożliwiają organizację warsztatów towarzyszących całej imprezie. Warsztaty organizowane są zarówno dla osób szukających pracy, ale również dla tych, którzy marzą o własnym biznesie lub już takowy posiadają i chcą go rozwinąć min. przy pomocy Funduszy Europejskich. Wśród zaplanowanych tematów prelekcji są:

- Fundusze Europejskie dostępne na rynku dla młodych osób kończących naukę, poszukujących pracy, chcących rozwijać swoje umiejętności zawodowe;

- Fundusze Europejskie dostępne na rynku dla MŚP, chcących rozwijać swoją działalność w oparciu o środki z Unii;

- Zasady obowiązujące podczas otwarcie własnej działalności gospodarczej przez osoby młode i bezrobotne;

- Zasady opracowywania CV i listu motywacyjnego.

Cała idea wydarzenia ma służyć temu, by ukazać każdemu młodemu człowiekowi możliwości, które pomogą mu w drodze do sukcesu zawodowego, również w sytuacji, w której nie uda mu się znaleźć zatrudnienia w firmie. Po wyjściu z warsztatów o tematyce unijnej z pewnością będzie zorientowany m.in. gdzie i na jakich zasadach można sięgnąć po Fundusze Europejskie, jeśli chce się otworzyć swój własny biznes.

Konkursy i działania towarzyszące

Aby dotrzeć z informacją do jak najszerszego grona odbiorców wydarzenie szeroko promowane jest w Internecie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Facebooka https://www.facebook.com/events/969055919910654/.

Aktualnie na stronie wydarzenia odbywają się konkursy, które mają na celu integrację uczestników wydarzenia i zachęcenie do propagowanie informacji w jeszcze szerszym gronie. Jednym z ciekawych propozycji jest konkurs dla młodzieży ze szkół średnich, który polega na stworzeniu gry. Szczegółowe zasady konkursu opublikowane są na stronie wydarzenia.

Organizatorami imprezy „Wystartuj z nami – Czas na Fundusze Europejskie” są: Linetech Aircraft Maintenance, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie i Zespół Szkół Mechanicznych przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.