Zapraszamy na spotkanie Panelu Inteligentnej Specjalizacji „Lotnictwo i kosmonautyka", który rozpocznie się w dniu 29 marca br. o godz. 10:00 (rejestracja od 9:30) w hotelu CLASSIC (ul. Armii Krajowej nr 32, 35-327 Rzeszów http://www.hotelclassic.pl/)

Dzięki udziałowi w tym spotkaniu dowiedzą się Państwo jak skutecznie aplikować o środki z Horyzontu 2020 w ramach Programu Clean Sky 2. Program ten jest formą współpracy między Komisją Europejską, a europejskim przemysłem lotniczym, która zawiązana została w celu wprowadzenia znaczących zmian w redukowaniu oddziaływania lotnictwa na środowisko. Jest to też największy europejski program w obszarze „Badania naukowe i innowacje – przestrzeń kosmiczna".

Województwo Podkarpackie podczas Kongresu 590 w dniu 17 listopada ub.r. jako pierwsze w kraju przystąpiło do Programu Clean Sky. Efektem podpisanego Porozumienia będą dodatkowe korzyści dla przedstawicieli branży lotniczej i kosmicznej z regionu m.in. możliwe nabory na projekty w ramach RPO WP na lata 2014-2020 w oparciu o cele tematyczne i tematy uzgodnione z Clean Sky, czy też możliwość sfinansowania projektów z „listy rezerwowej" Programu Clean Sky.

Pod tym linkiem znajdą Państwo relację (w tym również video) z podpisania Porozumienia przez Pana Marszałka Władysława Ortyla. https://www.podkarpackie.pl/index.php/wspopraca-midzynarodowa/aktualnoci/5675-podkarpackie-przystepuje-do-clean-sky-joint-undertaking

Podczas spotkania przedstawimy także informację o możliwości otrzymania dofinansowania dla wypracowanych przez uczestników Panelu projektów w ramach nowego działania pn. „Sieciowanie przedsiębiorstw" finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

W trakcie spotkania zostaną przedstawione propozycje projektów złożonych przez lokalnych interesariuszy oraz zostanie omówiony zakres rzeczowy przedsięwzięć, lista wydatków kwalifikowanych niezbędnych do realizacji celów przedsięwzięcia, czy szacunkowej liczby beneficjentów działania.


Prosimy o potwierdzenie udziału do poniedziałku (26.03.2018 r.) na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tel. 17 747 64 57).

Zależy nam na włączeniu w działanie naszej grupy kolejnych aktywnych interesariuszy, w związku z czym jeżeli współpracują Państwo z przedstawicielami branży lotniczej, którzy są otwarci na współpracę proszę o przekazanie im informacji o przedmiotowym spotkaniu.

Załączniki:
Pobierz plik (Agenda Panel Lotnictwo i kosmonautyka 29.03.18.docx)Agenda spotkania164 kB