Otwórz/zamknij mapę strony

170522 funduszeDni Otwarte Funduszy Europejskich za nami. W całym naszym regionie w ramach tej ogólnopolskiej akcji odbyło się blisko sto różnych imprez, eventów i akcji promocyjnych.

Celem wydarzenia, które odbywa się w całej Polsce od czterech lat jest poszerzanie wiedzy na temat korzyści, płynących z członkostwa w Unii Europejskiej. Podczas kilku dni trwania DOFE różne instytucje organizowały dni otwarte, oferowały zwiedzanie obiektu w niższej cenie lub też organizowały rozmaite imprezy plenerowe i zabawy dla najmłodszych.

Moc atrakcji na Podkarpaciu

Choć w DOFE zaangażowały się dziesiątki rozmaitych instytucji i stowarzyszeń społecznych, turystycznych i kulturalnych to swoją obecność w sposób szczególny RPO WP 2014 – 2020 zaakcentowało w czterech miejscach: podczas pikniku lotniczego dla dzieci i młodzieży w Stalowej Woli, w trakcie I Ogólnopolskiego Festiwalu Questingu w Baszni Dolnej, w ramach jubileuszu 5 - lecia otwarcia nowego terminala pasażerskiego Portu Lotniczego w podrzeszowskiej Jasionce oraz w Horyńcu Zdroju, gdzie świętowali lokalni pszczelarze.

Podczas tych czterech wydarzeń swoją inaugurację miała gra o Funduszach Europejskich, której pomysłodawcą i twórcą jest laureat ubiegłorocznego konkursu o funduszach - Adrian Rogala z Padwi Narodowej. Grę można było wygrać odpowiadając na pytania związane z funduszami w namiocie RPO WP, podobnie jak inne gadżety oznakowane logo promocyjnym Funduszy Europejskich.

Podczas DOFE miało miejsce ciekawe w skali kraju wydarzenie – I Ogólnopolski Festiwal Questingu w Baszni Dolnej. Festiwal, który odbywał się pod patronatem Fundacji Questingu i w obecności jej prezesa Edyty Lenart był wspaniałą okazją do zaprezentowania nowych szlaków, które powstały na terenie gmin zrzeszonych w Związku Międzygminnym Ziemi Lubaczowskiej.

Słodki urodzinowy tort i sporo atrakcji, w tym pysznych smakołyków od Lokalnych Grup Działania dla wszystkich gości, a dla fanów strony Zmieniamy Podkarpackie na Facebooku unikatowa wycieczka po lotnisku – to z kolei tylko kilka atrakcji, które dostępne były na lotnisku w Jasionce. Imprezę na lotnisko uwieńczył nocny bieg po płycie lotniska, w którym udział wzięło tysiąc osób.

Cel DOFE

Przede wszystkim oferują ciekawe spędzanie wolnego czasu w pojedynkę i całymi rodzinami. Zwiedzanie w atrakcyjnej cenie lub za darmo lub możliwość wejścia do miejsca, na co dzień niedostępnego przeciętnemu mieszkańcowi. To wszystko jest sposobem na poszerzanie wiedzy na temat regionu oraz integrowanie mieszkańców. Zachęca do odkrywania miejsc, z których się pochodzi. Zachęca również do zainteresowania się Funduszami Europejskimi, po które być może ktoś zdecyduje się sięgnąć właśnie widząc efekty realizacji projektów w rzeczywistości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzeń: https://plus.google.com/u/0/b/114934294287314346332/114934294287314346332

 

 

Sylwia Tęcza

Oddział komunikacji i promocji RPO WP

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego