161116 skruczekW jaki sposób ubiegać się o dofinansowanie do działalności gospodarczej, z jakich programów korzystać i jakie kryteria należy spełnić – na wszystkie te pytania starali się odpowiedzieć prelegenci podczas spotkania, które odbyło się na Politechnice Rzeszowskiej. Gościem specjalnym był Piotr Dardziński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Udział w spotkaniu wziął Stanisław Kruczek, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

„Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich” – to nazwa spotkania, które miało na celu pokazać możliwości uzyskania dofinansowania przez przedsiębiorców z Unii Europejskiej. Nowa perspektywa finansowa Funduszy Europejskich otwiera wiele możliwości dofinansowania innowacyjnych projektów zarówno z krajowych programów operacyjnych, jak i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Piotr Dudziński, podsekretarz stanu zaprezentował założenia oferty Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego kierowanej do przedsiębiorców. Mówił między innymi o małej ustawie o innowacyjności, doktoratach wdrożeniowych oraz działalności Centrów Transferu Technologii na uczelniach oraz ich roli we współpracy z otoczeniem biznesowym.

O możliwości uzyskania dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego mówiła z kolei Małgorzata Jarosińska-Jedynak, dyrektor departamentu Wspierana Przedsiębiorczości w urzędzie marszałkowskim.

Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się również, jak uzyskać dofinansowanie z takich programów krajowych, jak: Inteligentny Rozwój, czy Polska Wschodnia.

 

Tekst/foto:

Daniel Kozik

Biuro Prasowe UMWP