Otwórz/zamknij mapę strony

160516 dofeAtrakcje turystyczne i kulturalne, koncerty, spektakle i wydarzenia oraz drzwi otwarte różnych firm i instytucji – tak w dużym skrócie wyglądały Dni Otwarte Funduszy Europejskich w naszym regionie, które odbyły się między 12 a 15 maja. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i tym razem wszelkie atrakcje zapewnione w ramach DOFE spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Podkarpacia. Łącznie na terenie województwa podkarpackiego przez te cztery dni zorganizowano ponad sto różnych imprez i eventów oraz akcji promocyjnych. Wszystkie te wydarzenie choć różnorodne i w wielu miejscach, łączyło jedno – Fundusze Europejskie.

Tysiące zwiedzających

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, DOFE w naszym regionie obfitowały w wiele atrakcji. Swoje drzwi dla zwiedzających otwierały muzea, w tym m.in. Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce, Rynek Galicyjski w Sanoku, Zamek Kazimierzowski w Przemyślu, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie czy Pałac Humnickich w Birczy. Wielbiciele aktywnego wypoczynku mogli spędzać czas na świeżym powietrzu, wędrując m.in. po Dolinie Łopienki czy wyjść na spotkanie z Dzielnym Wojakiem Szwejkiem w Twierdzy Przemyśl. Ale DOFE to nie tylko zabawa i odpoczynek, bo w tym roku bardzo interesująco wypadły również zajęcia organizowane na Uniwersytecie Rzeszowskim, polegające na zwiedzaniu laboratoriów naukowych.

Majówka z Funduszami w Rzeszowie

Uwieńczeniem wszystkich atrakcji była impreza, która w sobotę 14 maja odbyła się w Rzeszowie. Deszczowa aura nie wystraszyła ani dzieci ani ich rodziców. Całe rodziny przychodziły na rynek, aby skorzystać z przygotowanych tego dnia dla nich atrakcji. Organizatorzy, czyli Województwo Podkarpackie przygotowali mnóstwo atrakcji. Były m.in. zabawy interaktywne, warsztaty, doświadczenia w mobilnym laboratorium kryminalistycznym, porady medyczne, degustacje tradycyjnych wyrobów z regionu oraz występy zespołów tanecznych.

Majówka z Funduszami w Rzeszowie

Ciekawy i bogaty program artystyczny, realizowany na rzeszowskiej scenie, wzbogaciły degustacje przepysznych potraw, przygotowanych przez Lokalne Grupy Działania z terenu województwa podkarpackiego. Łącznie 13 stowarzyszeń oferowało swoje specjały. Gospodynie nie tylko częstowały smakołykami, ale rywalizowały o nagrodę. Najpiękniej i najciekawiej przygotowane stoisko, na którym dominowały kolory żółty i niebieski miały szansę na vouchery do sieci sklepów ze sprzętem RTV – AGD. Bezkonkurencyjne zdaniem komisji konkursowej były panie z LGD Siedlisko. Na drugim miejscu uplasowały się gospodynie z LGD Pogórze Przemysko – Dynowskie. Trzecie miejsce zajęła LGD C. K. Podkarpacie.

Majówka z Funduszami w Rzeszowie

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to cykliczna impreza, która od czterech lat odbywa się w całej Polsce. Ma na celu promowanie beneficjentów, którzy realizowali projekty współfinansowane z Funduszy Europejskich w poprzedniej perspektywie finansowej. Wszystko po to, by pokazać w jaki sposób unijne dotacje wsparły utworzenie lub udoskonalenie danej firmy, miejsca czy instytucji. Wiele miejsc oferowało tego dnia darmowe wejściówki lub organizowało specjalne zajęcia dla zwiedzających. Więcej o beneficjentach, którzy promowali się w ramach DOFE na terenie Podkarpacia będzie można zobaczyć już wkrótce na antenie Telewizji Rzeszów. Dziennikarze przygotowali cykl felietonów, które będą emitowane w dniach 24 do 31 maja br.

 

Sylwia Tęcza

Oddział komunikacji i promocji RPO

Departament Zarządzania RPO

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego