Otwórz/zamknij mapę strony

Spółka CWKO – wcześniej HKO - będzie operatorem zarządzającym Centrum Wystawienniczo Kongresowym. Zarząd województwa po długich negocjacjach właśnie z tą firmą podpisał umowę koncesji. Dzisiaj, tj. 9 maja na konferencji prasowej w CWK marszałek W. Ortyl oraz przedstawiciele spółki poinformowali o ustaleniach dotyczących współpracy.

Przekazujemy dzisiaj operatorowi symbolicznie Centrum Wystawienniczo-Kongresowe. Negocjacje trwały prawie dwa lata. Teraz zaczynamy planować i przygotowywać cykl imprez, które będą miały miejsce w tym obiekcie. Wiemy jaką ważną funkcję ma sprawować CWK i jakie ważne efekty ma przynosić dla Podkarpacia i gospodarki regionu – mówił podczas briefingu marszałek Władysław Ortyl.

Dla nas jest to początek drogi i mamy nadzieję, że te 15 lat, na które została zawarta umowa, to nie będzie tylko 15 lat, ale będziemy mogli być na Podkarpaciu znacznie dłużej i współpracować razem – dodał Zbigniew Klonowski prezes  zarządu TRIAS, grupy w skład której wchodzi CWKO.

W zapisach zawartej umowy ustalono między innymi, że województwo podkarpackie udziela koncesji na świadczenie przez koncesjonariusza czyli spółkę HKO kompleksowych usług w zakresie organizacji, pozyskiwania, prowadzenia i produkcji imprez zapewniających optymalne wykorzystanie potencjału obiektu CWK. Spółka HKO, z którą samorząd województwa podpisał umowę, zmieniła nazwę na CWKO, aby nawiązywała do miejsca, którym ma zarządzać. CWKO wchodzi w skład większej grupy TRIAS - lidera na rynku usług zarządzania i obsługi obiektów sportowo – widowiskowych oraz wielofunkcyjnych w Polsce. Prezesem CWKO jest Kamil Szymański, który będzie bezpośrednio odpowiedzialny za realizację postanowień umowy. Na razie nie chciał zdradzać pomysłów na imprezy i wydarzenia, które zamierza w najbliższym terminie zorganizować w CWK, ale zapewnił, że centrum na pewno będzie tętniło życiem.

W konferencji prasowej uczestniczyli także: prezes RARR Janusz Fudała oraz z-ca dyr. Departamentu Rozwoju Regionalnego Danuta Cichoń. Poniżej filmowa relacja z tego wydarzenia.

 

Monika Konopka
Fot. Michał Mielniczuk
Wideo: Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego