Otwórz/zamknij mapę strony

160212 wizytaOśrodek Kształcenia Lotniczego, firma INNpuls oraz Pratt&Whitney Rzeszów – te trzy miejsca znalazły się w programie wizyty studyjnej zorganizowanej dla przedstawicieli Komisji Europejskiej, którzy od czwartku 11 lutego przebywają na Podkarpaciu. Delegacja, w której uczestniczą: Wolfgang Munch i Magdalena Horodyska z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej weźmie dziś również udział w 4 posiedzeniu Komitetu Monitorującego RPO WP 2014 – 2020.

Goście z Brukseli mieli okazję osobiście przekonać się, jakie korzyści płyną z realizacji danych projektów i porozmawiać z beneficjentami o ich doświadczeniach i przemyśleniach na temat ich realizacji i rozliczania. Delegacji towarzyszył Marszałek Województwa Podkarpackiego Bogdan Romaniuk wraz z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.  

W trakcie wizyty studyjnej goście z Brukseli odwiedzili Ośrodek Kształcenia Lotniczego w Jasionce. O doświadczeniach i efektach realizacji projektów unijnych, wspierających działalność naukowo – badawczą Politechniki Rzeszowskiej opowiadał w trakcie prezentacji Maciej Szalacha. Prezentację uświetnił pokaz samolotu, który posiada laboratoryjne wyposażenie pokładowe. O tym, w jaki sposób „latające laboratorium” sprawdza się w procesie kształcenia pilotów mówił dr inż. Jerzy Bakunowicz.

Kolejnym miejscem, które odwiedziła delegacja była firma doradczo – szkoleniowa  INNpuls z Rzeszowa, która przy pomocy funduszy unijnych od kilku lat w nowoczesny i bardzo dynamiczny sposób poszerza swoje usługi i wspiera podkarpackich przedsiębiorców, jednostki samorządu terytorialnego oraz placówki naukowo- badawcze. Ofertę firmy i związek z funduszami przedstawiła szefowa firmy Monika Szymańska i Michał Pilecki. 

Ostatnią w programie była wizyta w Pratt&Whitney Rzeszów. Tam goście zwiedzili jedną z ostatnich inwestycji unijnych, którą jest Centrum Naukowo – Badawcze Napędów Lotniczych.

Więcej o wizycie studyjnej już wkrótce

 

Sylwia Tęcza
fot. Michał Mielniczuk 

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego