Otwórz/zamknij mapę strony
Posiadasz mikro, małą lub średnią firmę? Chciałbyś wprowadzić na rynek nowy lub udoskonalony produkt, ale potrzebujesz na to funduszy? Mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Możesz zdobyć je z Unii w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Właśnie uruchomiony został konkurs na bony na innowacje. Zobacz co pomogą Ci zrealizować pieniądze uzyskane z bonów. Sprawdź ile można dostać i jakie warunki musisz spełnić. Gdzie znajdę ogłoszenie o naborze?
W dniu 21 października uruchomiony został konkurs na bony na innowacje. Wszelkie informacje, zasady, wymogi, jak również zestaw potrzebnych dokumentów oraz terminy naboru wniosków znaleźć można na www.rpo.podkarpackie.pl w zakładce: Skorzystaj, a następnie pod ikoną: Zobacz ogłoszenia i wyniki.
W ramach bonów na innowacje dofinansowanie sięgnie 85%.
Co mogę zrealizować w ramach bonu?
Bony na innowacje to oferta dla przedsiębiorców, prowadzących swoją działalność na rynku co najmniej 12 m-cy, którzy chcieliby przeprowadzić prace badawczo – rozwojowe nad nowym produktem lub usługą. Wyjaśniając za pomocą prostego przykładu wygląda to następująco: przedsiębiorca ma pomysł na nowy produkt. Za pieniądze z bonu będzie mógł wejść w współpracę z jednostką naukową i przygotować się do przeprowadzenia specjalistycznych badań nad tym produktem. Przedstawiciele uczelni przeanalizują pomysł, z którym przyjdzie do nich przedsiębiorca, po czym przeprowadzą analizę wykonalności i stworzą koncepcję oraz plan realizacji prac badawczych lub rozwojowych. Efektem projektu będzie opracowanie studium wykonalności. W praktyce oznacza, że przedsiębiorca po zakończeniu współpracy z uczelnią będzie wiedział jaki zespół badawczy musi powołać, jaki rodzaj i zakres prac badawczych go czeka oraz z jakimi ewentualnymi zagrożeniami musi się liczyć. Warto podkreślić, że studium stworzone w wyniku prac uczelni będzie dobrym planem dla projektu badawczo – rozwojowego, dla których także planowane jest wsparcie z RPO WP 2014 – 2020, ale już w roku 2016. Wówczas priorytetowo będą traktowane te projekty, które będą posiadały studium wykonalności zrealizowane właśnie w ramach bonów na innowacje.
Dlaczego warto złożyć wniosek?
To działanie, które ma ożywić współprace pomiędzy podkarpacką gospodarką i instytucjami naukowymi. To również pierwszy krok dla przedsiębiorcy, który w ramach nowej perspektywy ma szansę na uzyskanie dofinansowania niemalże na każdym etapie  planowanego przedsięwzięcia, związanego z wprowadzeniem na rynek np. nowej usługi bądź produktu. W efekcie z RPO WP można dostać pieniądze na opracowanie studium wykonalności projektu badawczego  - właśnie w ramach bonów na innowacje, następnie w kolejnym roku wykonać prace badawcze, również uzyskując na to dofinansowanie unijne, a następnie sfinalizować swój pomysł, czyli wprowadzić nowy produkt na rynek korzystając z bezpośrednich dotacji dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.
Należy jednak pamiętać, aby projekty związane były z inteligentnymi specjalizacjami w regionie, którymi są: lotnictwo i kosmonautyka, jakość życia oraz informacja i telekomunikacja.
 
W przypadku bonów na innowacje projekt obligatoryjnie musi wynikać z inteligentnych specjalizacji!
 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego